Програма «Життя міста»

У розділі: 10406 відео | АрхівRSS
Виставка «Рибацьке щастя» відкрилась у Полтавському художньому салоні
143

Виставка «Рибацьке щастя» відкрилась у Полтавському художньому салоні

35 художників Полтавщини виявилися не байдужими до риболовлі і написали 77 картин, присвячених цьому виду спорту. І представили їх до Всесвітнього дня рибальства, який відзначається 27 червня у художньому салоні . Захід традиційний, влаштовують його раз на п»ять років і цьогоріч названий «Рибацьким щастям».

ЛЮДМИЛА СОЛОДКОВА, директор Полтавського художнього салону
" Наші полтавські художники глибоко закохані у природу, часто від»уїжджають на мистецькі пленери і запитували, коли ж нарешті відбудеться ця тематична виставка «Рибацьке щастя».
Тут присутні і риби, і пруди і прекрасні такі полтавські місця затишні. "

На думку учасника виставки - художника з Лубен Володимира Мірошниченка, полтавська природа настільки мальовнича, що неможливо втриматися, щоб не відобразити її на полотні. Частенько митець відпочиває з друзями на рибалці, де й народилися сюжети його нинішніх двох картин.

ВОЛОДИМИР МІРОШНИЧЕНКО, художник, м.Лубни
" Я з задоволенням їду, ловлю рибу, в мене навіть фотографія я привіз - от я ловлю на рибалке рибу - це мене все надихає для написання ось таких сюжетів, воду люблю, латаття малювати, рибаків."

Як зазначив в інтерв»ю голова обласної організації Національної Спілки художників України Юрій Самойленко, рибальська тема в образотворчому мистецтві досить широка - від пейзажу до натюрморта. І роботи на виставці «Рибацьке щастя» приваблюють насамперед різноманітними техніками виконання, цікавими задумами. Однак, на його думку, цього недостатньо.

ЮРІЙ САМОЙЛЕНКО, голова обласної організації Національної Спілки художників України
"Треба нам зрозуміти, що й природа потерпає від людини, тому б було і вчасно зробити тематичний плакат в захист природи. І я буду це ініціювати.Тому що природа- це наша колиска і ми її-то якраз і не шануєм"

Загалом же яскраві, життєрадісні роботи полтавських митців викликали захоплення навіть у своїх колег. Так, художнику Валерію Савичу багато виставлених творів припали до душі.Каже, йому й самому є чому повчитися,хоча за плечима чималий досвід на мистецькому поприщі.

ВАЛЕРІЙ САВИЧ, художник
" В данном случае рыбалка и все, что связано с рыбой - это всегда связь с харошим настроением, позитивом, с общением с мужчинами в основном, увлекающихся не только живописью, а еще и другими вопросами, хобби."

Виставку «Рибацьке щастя» в Полтавському художньому салоні можна переглянути до 1 серпня.