Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Підсумки діяльності на Полтавщині центрів надання адміністративних послуг та впровадження реформи децентралізації в регіоні
73

Підсумки діяльності на Полтавщині центрів надання адміністративних послуг та впровадження реформи децентралізації в регіоні

Нині на теренах Полтавської області функціонує 25 центрів надання адміністративних послуг в районах, шість - у містах та дев»ять - в об»єднаних територіальних громадах. Тільки в першому кварталі нинішнього року мешканцям області надано понад 100 тисяч послуг.Як зазначалось на колегії департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, сучасні, новітні ЦНАПи створені в м.Кременчуці, Пирятинській, Глобинській та Омельницькій об»єднаних територіальних громадах. Тут забезпечено комфортне перебування громадян та надається їм вичерпний перелік адміністративних послуг. Так, в Омельницькій ОТГ ЦНАП облаштовано завдяки підтримці проекту німецького товариства міжнародного співробітництва ГІЗ «Реформа управління на сході України». На сьогодні тут три адміністратори надають 87 видів адміністративних послуг.

ОЛЕКСАНДРА ШЕРЕМЕТЬЄВА, Омельницький сільський голова, Кременчуцький район
" ЦНАП у нас відіграв роль - він буде не тільки центром надання адміністративних послуг, а центром гуртування громади. Тому що поріч із ЦНАПом відкривається молодіжний ХАП і робиться цей молодіжний ХАП на сучасному рівні і наша молодь не діждеться, коли він відкриється."

Певною інновацією є впровадження на теренах України пілотного проекту «Мобільний ЦНАП». Це спеціальне авто, повністю облаштоване комп»ютерною та оргтехнікою для декількох адміністраторів, які можуть надавати адміністративні послуги у форматі «єдиного вікна». Така модель, за словами керівників області, зарекомендувала себе в європейській практиці та в деяких областях України, оскільки дає змогу обслуговувати населення у найвіддаленіших куточках громад. Незабаром ця новинка може з»явитися і на Полтавщині, коштує вона близько півтора мільйона гривень.

ІННА ІЩЕНКО, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА
" Для чого ми взагалі сьогодні обговорюємо діяльність ЦНАПів? Ви як начальники відділів економіки повинні доносити постійно керівникам районів, щоб вони працювали з органами місцевого самоврядування, щоб вони розповідали про ті принципи, про ті ключові кроки, які є базою реформи децентралізації, про те, щоб потрібно допомагати органам місцевого самоврядування створювати сучасні потужні ЦНАПи, які в нас є в області."
На думку керівників області, сучасна децентралізаційна реформа системи адміністративних послуг все більше потребує розбудови існуючої мережі ЦНАПів для максимального наближення послуг до пересічних громадян, підвищення якості їх надання та поліпшення сервісу обслуговування.

АНДРІЙ ПІСОЦЬКИЙ, перший заступник голови Полтавської ОДА
" Ми запланували в цьому році розпочати будівництво нашого Полтавського центрального ЦНАПу, який ми презентували неодноразово на інтернет-ресурсах, в ЗМІ.Цей ЦНАП був підтриманий міжвідомчою комісією регіонального розвитку і є вже відповідна постанова стосовно фінансування цього об»єкта."

А ось щодо впровадження на Полтавщині реформи децентралізації, то обласна влада планує створити інтерактивну карту, на якій буде розміщено перспективний план формування територій громад зі стовідсотковим охопленням об»єднаними територіальними громадами всього регіону.