Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
У Більську провели дводенний етно-фестиваль під назвою "Гелонфест"
587

У Більську провели дводенний етно-фестиваль під назвою "Гелонфест"

Стенд-ап «Село Більськ, що на Котелевщині приймав гостей фестивалю під назвою «Гелонфест».«У програмі виступи кращих полтавських колективів, майстер-класи ковалів та гончарів, а також театралізована екскурсія Більським городищем.»

Місце проведення та назва фестивалю не випадкові. Провівши численні дослідження науковці запевняють що Більське городище є територією старовинного скіфського міста «Гелон».

Сергій Мелешко (керівник історико-патріотичного товариства «Великий степ»
«Це святиня скіфського миру»»Скіфський мир тягнувся по всій полосі степів, від Дунаю до Китаю» «Тут жили скіфи-землероби»

У Більську знайшли близько 30 золотих скіфських виробів-додає Сергій Мелешко.

Зі слів Валентини Вождаєнко Більське городище - це унікальне місце європейського значення.

Валентина Вождаєнко ( заслужений працівник культури, директор департаменту культури і туризму)
«Маючи таку велику європейську історію, найбільшу локацію пам»яток археології національного значення в Європі хочеться привернути увагу до цієї пам»ятки, хочеться обєднати всіх»

На цій території міжнародна археологічна школа продовжуватиме робити розкопки для створення музею під відкритим небом-зазначає Валентина Вождаєнко.

Ініціативною групою було вирішено провести такий етно-фестиваль, щоб пропагувати пам»ятку , а також представити результати роботи археологів-розповідає директор заповідника Ігор Корост.

Ігор Корост ( директор заповідника «Більське городище»)
 «Територія на якій ми знаходимось має площу близько двох гектарів, вона перебуває в постійному користуванні історико-культурного заповідника «Більськ»  «На проведення заходу було виділено більше трьохсот тисяч гривень, плюс вкладено кошти в інфраструктуру в розмірі десь 120 тисяч гривень»

За словами учасника фестивалю Миколи Демченка, директора полтавського музичного училища- вже багато років колектив закладу підкреслює мистецьку славу полтавського краю і робить все щоб слава Полтавщини лунала на весь світ.

Микола Демченко (заслужений працівник культури, директор полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка)
»Сьогодні ми подаруємо велику концертну програму, де будуть лунати твори Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, видатних західго-європейських композиторів»
Етнічне дійство у Більську, де можна було й української музики послухати, і виставку народних майстрів побачити і страви національної кухні скуштувати припало до душі усім відвідувачам.
Любов ( жителька Котельви)
»В минулому році не наскільки було яскраве свято, а в цьому році воно перевершило всі сподівання»Микола ( полтавець)  «Все добре, все красиво, дуже багато народу, всі добрі, всі щасливі»

Організатори запевняють - свято має стати традиційним та щорічно дарувати яскраві, неперевершені враження.