Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
Завершився ремонт котельні по вулиці Ціолковського, у мікрорайоні Алмазний
276

Завершився ремонт котельні по вулиці Ціолковського, у мікрорайоні Алмазний

З 29 травня мешканці мікрорайону Алмазний чекали, коли ж з’явиться в їхніх кранах гаряча вода. І дочекалися. 16 червня теплоенергетики завершили плановий ремонт на найбільшій котельні міста Полтави - по вулиці Ціолковського, 36. Однак радіти довелося не всім. За результатами гідравлічних випробувань на магістральній тепловій мережі, прокладеній ще в 60-70-х роках минулого століття на місці, де зараз розташовується ринок «Мотель», фахівці «Полтаватеплоенерго» виявили аварійні пориви трубопроводу.

АНДРІЙ ГЛЯНЦЕВ, начальник випробувальної лабораторії дефектоскопії металів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
" Певний час це 2014р. нашим підприємством було придбано прилади для пошуку витоків - це німецький прилад …і ще один прилад Каскад-2.За допомогою цих приладів було, скажем, з великим трудом було виявлено, що пориви тепломережі знаходяться в районі кіоска, де торгують рибопродуктами «Рибка»."

За словами начальника котельні Романа Конюшого, ще в 2017 році «Полтаватеплоенерго» при спробах провести ремонтні роботи на цій ділянці теплових мереж зіштовхнулося з подібними проблемами, проте тоді їх вдалося врегулювати.

РОМАН КОНЮШИЙ, начальник котельні по вул. Ціолковського, 36
"В тому році в нас було зроблено частина роботи, яка дала змогу зробити безаварійну роботу 2017-18 року до опалювального сезону. Однак в цьому році при гідравлічному випробуванні був зроблений порив трубопроводу, який проходе під кіосками цього ринку."

З минулого тижня на аварійній ділянці трубопроводу вже почали працювати ремонтні бригади «Полтаватеплоенерго». Однак роботи практично неможливо продовжувати, бо теплова мережа пошкоджена саме в місцях під торгівельними кіосками ринку «Мотель». А все тому, говорить головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко, що розміщення малих архітектурних форм ринку в охоронній зоні уже прокладених трубопроводів не узгоджувалось із підприємством.

ВОЛОДИМИР ПАСІЧКО, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплонерго»
" За результатами технічної діагностики, зазначена мережа знаходиться в незадовільному технічному стані. Навіть якщо ми зараз розуміння з представниками ринку, винесем торгові павільйони і зможемо виконати ремонт мережі, але це не вирішить кардинальну ситуацію. Враховуючи, що вона в незадовільному стані, необхідно виконати повну заміну цієї мережі. Для цього необхідно демонтувати всі кіоски, які знаходяться в охоронній зоні, на жаль, пока нам це не вдається."

Нині фахівці «Полтаватеплоенерго» вживають всіх необхідних заходів, щоб відновити теплопостачання, але, як стверджує головний інженер, не все вони можуть зробити власними силами.

ВОЛОДИМИР ПАСІЧКО, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
"Надіємся, що найближчим часом все-таки нам дадуть змогу доступ до виконання робіт і ми ліквідуєм аварійний порив, який виник після гідравлічних випробувань. А в подальшому подовжимо діалог з органами місцевого самоврядування, з ринком «Мотель», для того, щоб найти можливість виконати повну заміну зазначеної мережі."

А поки полтавські теплоенергетики намагаються отримати доступ до «своїх» мереж і ліквідувати виявлені гідравлічними випробуваннями пориви на них, 24 житлові багатоповерхівки, поліклінічне відділення 4-ї міської лікарні та перинатальний центр залишаються без гарячої води.
Теплоенергетики наголошують: питання зношених комунікацій під ринком «Мотель» залишається актуальним, адже подібний порив міг би статися і взимку. Наслідки такої ситуації годі і прогнозувати. Щоб цього уникнути, «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» вже зараз прагне заручитися підтримкою міської та обласної влади і налагодити конструктивний діалог з адміністрацією ринку «Мотель». Це б дало змогу капітально відремонтувати ділянку магістральної теплової мережі під ринком, а можливо, навіть винести частину трубопроводів за його межі. Загальна вартість комплексу зазначених невідкладних позапланових робіт та заміни комунікацій перевищує 10 млн гривень. Проте без фінансової допомоги з боку міста і області «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» не впорається.