Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
Державній службі в Україні - 100 років!
285

Державній службі в Україні - 100 років!

Минає сто років від дня заснування державної служби в Україні. Ініціатором її створення був гетьман Павло Скоропадський, який у 1918 році склав обітницю державного службовця на вірність Українській державі і безпосередньо прийняв більше вісімдесяти нормативно-правових документів, які регулювали саме державну службу. Нині, за словами керівників області, в Україні лише починають закладати нові підвалини державного управління та служби у країні, виборюючи нове, ефективне, прозоре та професійне управління.

ВАЛЕРІЙ ГОЛОВКО, голова Полтавської ОДА
" Саме головне - ціллю нашої роботи є виконання наших зобов»язань і наших функціональних обов»язків, які націлені на покращення життя наших людей. Тому що ви кожного дня зустрічаєтесь з людьми і всі ті виклики, які є сьогодні в суспільстві нам приходиться їх вирішувати."

На думку заступника голови облдержадміністрації Миколи БілокОня, якщо люди працюють на державу, вони передусім повинні бути відповідальними, адже від них залежить дуже багато.

МИКОЛА БІЛОКІНЬ, заступник голови Полтавської ОДА
" Ми знаємо, що є новий Закон в 16 році про державну службу, там дуже серйозні вимоги до працівників, які працюють на державній службі.І я хочу зазначити- хто б що не говорив, на сьогодні в ОДА працюють фахові люди, вони сумлінно виконують обов»язки свої і мені дуже приємно."

Як зазначалось на засіданні круглого столу, присвяченому ювілею, нині в області 5800 державних службовців, які розподілені на категорії посад Б та В. Згідно з новим Законом про державну службу, роз»єднано адміністративні і політичні посади і з»явилася зовсім нова процедура проходження державної служби, а саме: вступ на державну службу передбачає тестування, складання ситуаційних завдань, що дає можливість більш конкретно визначити рівень знань кандидата на ту чи іншу посаду.

АРТЕМ ТИМОЩУК, заступник начальника міжрегіонального управління держслужби у Полтавській та Кіровоградській областях
" Оплата праці також змінилася. 70 відсотків складає оплата праці, 30 відсотків всі інші надбавки, преміювання або інші матеріальні заохочення.Також змінилася система розподілення категорій посад. 3 категорії посад у нас зараз і 9 рангів розподілені."

Учасники засідання круглого столу наголосили, що нині державна служба продовжує реформуватись, а разом з цим поветається і довіра людей до її співробітників. Нині в структурних підрозділах обласної влади працює команда однодумців, для яких головне завдання - це вирішення проблем громадян.