Терапевтична дія розмальовок: навіщо вони дорослим?

Терапевтична дія розмальовок: навіщо вони дорослим?

Останні роки поширилися варіанти розмальовок з антистресовою дією. Медітативний ефект подібної діяльності став популярним ще за часів Карла Юнга. Психотерапевт пропонував особливу методику, де пацієнти мали заповнювати певними кольорами окремі осередки. Так він мав змогу зрозуміти самовідчуття людини, її амбітність та внутрішні бар’єри. Сьогодні практики Юнга вже втратили актуальність, але метод залишився як засіб заспокоєння.

Терапія, розум та емоції: як працюють розмальовки?

Все більше психологів та психотерапевтів використовують їх у межах лікування та сеансів. Сьогодні антистресові розмальовки стають популярним елементом для розв’язання багатьох проблем. Вони одночасно направлені на терапію та розвиток розумових здібностей.

Тож виділити можна наступні позитивні чинники від використання подібних засобів:

  • концентрація уваги та фокус емоцій дозволяють покращити контроль власного морального та психічного становища;

  • транслювання акцентів з негативних на позитивні чинники;

  • монотонні дії малювання позитивно впливають на мигдалеподібне тіло, що відповідає за створення емоцій;

  • тренування інтелектуальних навичок.

Розмальовування як статичний процес стимулює активну працю тих частин головного мозку, які відповідають за концентрацію.

Розмальовка та тайм-менеджмент: де шукати зв’язок?

Саме завдяки поліпшенню уваги розмальовки можуть використовувати у межах популярних стратегій створення ідей. Вони можуть стати альтернативою мозкового штурму. В інтернет-магазині book-ye.com.ua можна знайти цікаві сюжети великих книжок для розмальовування, які можуть використовуватися у цих межах. 

Позитивний вплив:

  • генерування ідей;

  • відволікання з метою поліпшення роботи мозку;

  • структурування інформації.

За виконання цих дій відповідає лобна частина мозку. Тож чим складніше буде візерунок, чим більше буде використовуватися кольорів, тим краще буде розвиватися розумова діяльність. Дорослим не варто відмовлятися від цього методу, який також і допомагає частково повернутися до безтурботних років дитинства.