Нарди: міфи та просто цікаві факти про гру

Нарди: міфи та просто цікаві факти про гру

Плануєте купити собі чи вибираєте нарди на подарунок босу, партнеру, другу, колезі чи родичу? Впевнені, вам буде цікаво дізнатися кілька легенд, фактів та забобонів, що розкриють цю гру з нового боку.

Міфи та легенди

Перші згадки про нарди з’явилися кілька тисячоліть тому, за деякими джерелами — близько 5000 років тому. Винахідник так і залишився невідомим, але походження гри пов’язано з численними міфами та легендами.

За однією із легенд, індуси надіслали шахи персам, щоб визначити їхні розумові здібності та впевнитися, що вони не зможуть розібратися у правилах гри. Перси не залишились у боргу й собі надіслали подарунок індусам — нарди. І ті не змогли опанувати гру впродовж довгих 12 років. У той час дошки для гри виготовляли з натуральної деревини, фішки — з каміння, а гральні кубики — зі спресованої глини.

Існує інша легенда, за якою прототипи нардів було знайдено в гробниці Тутанхамона. Вважається, що в часи його правління грою захоплювалися  навіть найбідніші верстви населення. Ігрове поле малювали просто на землі, а фішками слугували звичайні дрібні камінці.

А щодо назви, то вона нібито пов’язана з рідкісною рослиною, яка росте в Індії та використовується для приготування ароматичних олій.

Цікаві факти та забобони

  • Головним забобоном, пов’язаним із нардами, можна вважати заборону схрещувати руки або ноги під час гри.
  • Серед гравців поширені талісмани, які приносять удачу. Деякі гравці воліють ніколи не розлучатися з ними.
  • Гарна прикмета — отримати нарди на день народження. Такий подарунок асоціюється з побажанням відшукати свій ключ до успіху в житті.
  • Коли розігрується партія, небажано, щоб у приміщенні були присутні будь-які домашні тварини.
  • На важливу гру не рекомендується одягати щойно випраний та випрасуваний чи просто новий одяг.
  • Щоб не наврочити, небажано дивитися на гральні кубики, які щойно кинули на стіл.
  • У світі встановлено два пам’ятники затятим гравцям у нарди (один із них — у Єревані).

Задовольнити свою цікавість щодо цієї популярної східної гри можна по-різному. Ми пропонуємо ознайомитися з асортиментом сайту https://fama.ua/uk/podarki/nardy, де є подарункові варіанти нардів на будь-який смак. Тут ви знайдете ексклюзивні дизайнерські моделі, вироби з дорогоцінних сортів деревини, з унікальним оздобленням зі шкіри екзотичних тварин тощо. Купити нарди з каталогу можна всього за один клік — і подарунок вже зовсім скоро тішитиме майбутнього власника.