Профільна комісія Полтавської обласної ради підтримала зміни до бюджету на 2023 рік
У Полтавській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та управління майном під керівництвом голови комісії Лариси Босенко.
Серед питань порядку денного — державна субвенція у сумі понад 100 мільйонів гривень, які область отримає на закупівлю шкільних автобусів та будівництво укриттів. На сесії Полтавської обласної ради прийняття цієї субвенції мають затвердити. Як повідомив голова обласної ради Олександр Біленький, 49 мільйонів гривень заплановано передати громадам на шкільні автобуси і 55 — на укриття. За його словами, захисні споруди в області облаштовуватимуть за умов співфінансування з місцевих бюджетів.
Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Ми будемо затверджувати на сесії Полтавської обласної ради прийняття цього трансферту із державного бюджету і розподілу серед громад. Я хочу сказати, що функція обласної ради в даній ситуації — це технічне прийняття цих коштів. В подальшому така функція адміністратора буде належати Полтавській обласній адміністрації через відповідний департамент освіти. Таким чином, громади, які надіслали заявку і на будівництво укриттів, і на отримання шкільних автобусів, отримають від держави оцю допомогу.
Розглянули під час профільної комісії і проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до показників обласного бюджету Полтавської області на 2023 рік». За словами директора Департаменту фінансів Полтавської ОВА Павла Кропивки, загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 150 мільйонів гривень.
Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОВА: За рахунок субвенції з місцевих бюджетів на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць, доріг комунальної власності в населених пунктах збільшується обласний бюджет на 37 мільйонів гривень. Крім того, на інші пріоритетні першочергові статті видатків перерозподіляються і спрямовуються з обласного бюджету в раніше затверджений обсяг з фонду обласного бюджету — 10 мільйонів гривень.
Обговорили члени комісії на засіданні і проєкт рішення обласної ради «Про реорганізацію комунального підприємства «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» шляхом приєднання до комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер». Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак зазначив, що таке рішення пов’язано зі зменшенням витрат на утримання адміністративного персоналу.
Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА: Зменшуємо і оптимізуємо роботу самої лабораторної служби. Ви знаєте, що на території тубдиспансеру побудований більш сучасний корпус. І є певні можливості розвиватися далі. Це все у контексті тих змін і реформ, які сьогодні започатковані Урядом, Президентом нашої держави, Міністерством охорони здоров’я. Сам заклад як виконував функції, він і буде їх виконувати.
Серед питань порядку денного — внесення змін до програми збереження культурної спадщини Полтавської області. На засіданні обговорили проєктування та створення скульптури Симона Петлюри у Полтаві. Попередньо його запланували встановити біля будівлі обласного центру естетичного виховання. На цей проєкт з бюджету області планують виділити майже 5 мільйонів гривень.
Ірина Удовіченко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА: Оскільки програмою збереження культурної спадщини Полтавської області на 2021-2023 роки не передбачено фінансування розроблення проєктно-кошторисної документації на спорудження постаментів, пам’ятників і скульптур, тому просимо внести зміни і доповнення до пункту 6 відповідними заходами і необхідними обсягами фінансування на розроблення проєктно-кошторисної документації на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі, його виготовлення і встановлення.
Окрім цього, члени комісії підтримали проєкт рішення обласної ради «Про порядок та умови надання разової грошової допомоги». Також розглянули рішення обласної ради «Про внесення змін до Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2021 — 2023 роки», проєкт рішення «Про виконання Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року», а також обговорили і інші питання порядку денного.