Попередження підтоплень

Повені корисні. Принаймні такої думки працівники обласного управління з надзвичайних ситуацій. Вони пояснюють - танення снігу навесні очищує річки від бруду. Але якщо це допомагає екології, то господарствам полтавців навпаки завдає шкоди. Цього року тала вода може підтопити близько двох з половиною сотень населених пунктів, де мешкає приблизно 40 тисяч людей. Щоправда, це - найгірші прогнози.

Михайло Андрусенко
начальник управління з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА
«Ми очікуємо те, що пройдуть ці повеневі явища, тобто танення снігу, більш менш спокійно. По правді сказати, повені трапляються щороку, і у Полтаві теж.»

За даними метеорологів, на Полтавщині цього тижня кількість опадів майже досягла місячної норми. Але в обласному центрі снігопади були не настільки сильними, як на решті територій, тож вода не підніметься вище критичних позначок. Утім, як для квітня, повені очікуються досить значні- наголошують в обласному управлінні з надзвичайних ситуацій.Відповідні служби вже напоготові.

Михайло Андрусенко
начальник управління з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА
«Усі засоби готові, аварійні бригади теж. Управління надзвичайних ситуацій та управління водних ресурсів тримають ситуацію під контролем. Автодор наглядає за мостами - у разі потреби вони прибиратимуть завали з дерев.»
Нині з міста вивозять сніг та чистять каналізаційні зливи. Особливу увагу приділяють селищам Лісок та Залізничників. Хоча сьогодні ці райони затоплює не так сильно, як раніше.

Микола Перепелиця
мешканець селища Лісок
«Заливало Лісок повністю, до переїзду. Був час, коли по вулицях текла вода, усі на човнах плавали.»

В управлінні з надзвичайних ситуацій підкреслюють - найчастіше підтоплює території будинків, зведених з порушенням норм будівництва, іншими словами - надто близько до води. Окрім цього, захаращені подвір’я та зливні системи у приватному секторі також можуть принести чимало проблем під час відлиги. У будь-якому разі, постраждалим від повеней варто звертатися до рятувальників або ж до кризового центру управління з надзвичайних ситуацій.