Нарешті відбулася. Сесію обласної ради відкрили у відремонтованій залі Полтавської облради

Нарешті відбулася. Як і було оголошено напередодні, двадцять шосту сесію обласної ради сьомого скликання відкрили у відремонтованій залі Полтавської облради. На капітальний ремонт сесійної зали витрачено сорок чотири мільйони - доповів на початку голова облради Олександр Біленький .

Олександр Біленький, голова обласної ради"Сюди входить і система голосування, вона коштує трошки менше третини загальної суми, це сто місць для голосування облаштованих, система аудіо і відео, нагляду і підтримки, тому на цю систему було виділено найбільше коштів, все інше- це ремонті роботи, каналізація і дах. "

На засіданні присутні 64 депутати з 84. На порядку денному 73 питання та 6 додаткових. Не обійшлося і без акцій протесту. Мешканці Лубенського району приїхали звернути увагу на аварійний міст через річку Сулу, який сполучає місто Лубни з Засуллям. Говорять: проблема в тому, щоб дістатися до райцентру - потрібно об'їжджати.

" Міст знаходиться в несправному стані, роботи не виконуються і в жителів це викликає занепокоєння. "

Олександр Біленький пообіцяв : найближчим часом виступить з ініціативою скликати позачергову сесію,щоб вирішити цю проблему.
Щодо подальшого ходу сесії - депутат Полтавської облради сьомого скликання Анатолій Кибка достроково склав повноваження. На його місце прийшов Юрій Кобченко. Внесення змін до Програми розвитку та підтримки Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки - одне з основних питань порядку денного. Документом зазначено спрямування одного мільйона сімсот тисяч гривень на огорожу аеропорту,-зазначив начальник Управління інфраструктури Полтавської облдержадміністрації Сергій Марчишинець.

Сергій Марчишинець, начальник Управління інфраструктури Полтавської облдержадміністрації"Виконання цих робіт є необхідністю тому що наявність сертифікованої огорожі - це є запорукою отримання сертифікату на дотримання умов авіа безпеки. Немає сертифікату -немає можливості працювати аеропорту. Це питання знаходиться на контролі у Києві.  Проект вже виготовлений і ми проводимо, якщо я не помиляюся, третій раз тендер.


Окрім цього внесли зміни до показників обласного бюджету на 2019 рік,-про це доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка .Зазначив:проектом рішення передбачається зменшити загальний обсяг обласного бюджету майже на двісті шістнадцять мільйонів гривень.


Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації " Це викликано в першу чергу тим, що зменшуються трансферти з державного бюджету на 652 мільйона. Це монетизація субсидій населенню, вони передаються на державний бюджет і готівково виплачуються населенню. У зв'язку з цим зменшується на 600 мільйонів субвенція обласному бюджету.

Павло Кропивка доповів, що за час , що минув від попереднього подання проекту Полтавщина отримала низку субвенцій з місцевих бюджетів, зокрем , на ремонт доріг, також на виконання програми « Питна вода» і не тільки це. На створення оперативно-диспетчерських служб і реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги, регіонам України, серед яких є і Полтавщина, передбачається субвенція з держбюджету на суму 166 мільйонів гривень , додатково на витрати обласного бюджету буде спрямовано залишок коштів понад 85мільйонів , які залишились з початку цього року. А за рахунок залишків на утримання закладів та установ обласного значення, реалізацію заходів обласних програм, додатково спрямують ще понад 84 мільйони,- повідомили на сесії.


Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації "На охорону здоров'я виділяється 51 мільйон.  На проведення капітальних ремонтів та придбання обладнання для обласних закладів освіти додатково спрямують8 мільйонів 400 тисяч гривень, які витратять для проведення зборів і змагань, облаштування наметового містечка у парку, придбання легкового автомобіля. "

За рахунок субвенції з місцевих бюджетів обсяг обласного бюджету буде збільшено на сорок чотири мільйони гривень,-додав Павло Кропивка. Також на сесії повідомили : одинадцять тисяч злочинів було скоєно з початку цього року. Найпоширеніші правопорушення -це злочини проти власності,-звітував прокурор Полтавщини Дмитро Чібісов .