Полтавці хочуть звільнення посадовців за неякісну роботу

Люди вимагають звільнити посадовців від Самопомочі за неякісну роботу та зловживання. На засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, Регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики розглядали ряд петицій. Одна з них про звільнення начальника відділу з питань транспортних перевезень Євгенія Якуби. За словами авторки петиції, жительки Рибців, він не справляється зі своїми обов`язками. А на посаду потрапив не через прозорий конкурс. Просить розв`язати і проблему пасажирських перевезень. Адже, вона є гострою для Полтави. Викликає постійні нарікання мешканців, які незадоволені роботою міської влади. 2 місяці тому місто паралізував транспортний колапс. Люди вважають, - у цьому є особиста провина начальника відділу транспортних перевезень та зв`язку Євгенія Якуби.

Тамара Похалкова, авторка петиції
 «Погано транспорт ходе. Є у нас такий перевізник Раїса Іванівна.»
«Потім якось вона змилостивилась, свій маршрут вона не віддавала нікому.»
 «Вона зробила свій графік.» 
 «Зняла зовсім маршрутку, та що ходила до нас Браїлки - Рибці, вона зовсім зняла цю маршрутку. Хоча цією їздили багато людей.» 

Авторку петиції підтримує і селищний голова Рибців Віталій Павлій. Говорить, - потрібно невідкладно розв`язати проблему якості роботи громадського транспорту у місті, особливо на околицях. Перевізники не дотримуються жодних графіків руху, поводяться до пасажирів грубо, а транспорт у жахливому стані.

Віталій Павлій, голова с. Рибці
 «Графік руху міняють. Я дізнаюся про цей графік руху від мешканців, тому що я приймаю кожного дня. Ми сідаємо, ми працюємо з мешканцями, надаємо начальнику транспортного відділу. Я йому в руки давав, він згодився. Подивився, так, гарно. Потім я знову дізнаюсь, що графік руху не такий. Інтервал повинен бути 15-20 хв. А у нас спочатку вони їдуть всі гузьком, втрьох, а потім годину немає нікого.» 
 «Якуба чи то не в змозі, чи то з інших якихось причин не може виконувати цю роботу.» 

Члени комісії взяли до відома заслухану інформацію та зазначили, - передадуть її на розгляд профільній комісії.

Сергій Луценко, голова постійної комісії МР
 «Інформацію автора петиції.» 
 «Про вирішення проблеми пасажирських перевезень у місті Полтаві та звільнення начальника відділу з питань транспортних перевезень та зв`язку Якуби Євгена Григоровича взяти до відома - це перше. Друге - звернутися до профільної комісії Сенчаковича, містобудування, архітектури, підприємництва та транспорту розглянути зазначене питання на черговому засіданні постійної депутатської комісії.»

Ще одна петиція, яку розглянули на засіданні - про звільнення з посади заступника міського голови Івана Сватенка за порушення закону та прорахунки в роботі. Автор петиції доповідає, - Іван Сватенко паралізував діяльність всіх 27 громадських формувань з охорони громадського порядку у місті. На їх заохочення в бюджеті на цей рік передбачено 648 тис. грн. А заступник міського голови намагається через введення конкурсу направити кошти лише на одне громадське формування, керівником якого є депутат міської ради, однопартієць від Самопомочі.

Сергій Данілов, автор петиції, керівник ГФ з охорони громадського порядку «Козацька дружина»
 "Протистояння пана Сватенка проти громади. При розгляді першої пропозиції ми дуже чітко сказати, що не може міська влада заставити громадські організації діяти по-іншому." 
 "Представини нового заступника. Я думав, прийде людина, яка дійсно піднімить це все на рівень такий, що дійсно не було ніколи. Зараз займуться громадськими формуваннями, займуться цими всими проблемами, питаннями. Нас зібрали. Керував при цьому Лаптєв, йому було надано слово, він сказав "Ви робите все не так". 
 «На посаду заступника міського голови з цього управління повинна на конкурсній основі, як ви нам про конкурс, повинна пройти дійсно людина, яка ставить по-перше - верховенство права. Вам кажуть, ви порушуєте закон, - ні, ми робимо, що ми хочемо." 
«Треба спілкуватися з людьми, а не так як ви плюнули. Це чули тільки депутати, що не чули люди, коли ви сказали тут на останній депутатській, що треба оцих стариків по виганяти. Вибачте, ці старики ще навчать багатьох.» 

Сам Іван Сватенко виправдовується, - роботу громадських формувань не паралізовував.

Іван Сватенко, заступник міського голови
 "У петиції йдеться про те, що я лобіюю інтереси Лаптєва." 
 "-Якщо ви оформлені помічником дільничного інспектора поліції. - Не оформлений, уже немає такої посади. - Тут просто схема. 26 років я у міліції пропрацював." 

Звучала пропозиція винести петицію на сесію про звільнення Івана Сватенка. Проте, депутати рішення не прийняли. Одне з небагатьох прийнятих рішень засідання - «Про відновлення відповідного використання Монументу Слави». Після підготовки проекту рішення про демонтаж прапорів на пам’ятнику, його розглянуть на сесії.