День пророка Іллі

На 2 серпня припадає День пам»яті пророка Іллі . Ілля - «грізний святий». Вважається, що він несеться небесами на колісниці, пускаючи блискавки у тих, хто не бажає дотримуватись закону Божого,- розповідає священик - отець Максим Кролевський.

ОТЕЦЬ МАКСИМ КРОЛЕВСЬКИЙ, священик
" Власне, сам пророк Ілля він боровся з ідолопоклонством, яке було підтримано в ізраїльському народі.0 Пророк Ілля, який змалечку посвятив себе на служіння Богові, жив в пустелі, часто в строгому пості і закликав ізраїльський народ для того, щоб він навернувся.Тоді була така кара, що кілька років не йшов дощ і той край перебував у страшному голоді."

З давніх-давен казали, що саме в це свято закінчується літо і починається осінь. На Іллі, як правило, вода у річках стає прохолодною, а тому , щоб не застудитися, купатися заборонено. Температура повітря також стає дещо нижчою,- зазначають синоптики.

ЛЮДМИЛА ОНІПЧЕНКО, синоптик 1-ї категорії
" Температура повітря у нас в нічні години знизилась до 13-15 градусів, а вдень підвищувалась лише до 18-20 градусів.7 Але у нас в перспективі вихід ще одного циклону, який відбудеться в ніч з 3 на 4.Будуть сильні опади,грози."

За словами синоптика, після Іллі ще не варто прощатися з літом, бо очікується, хоч недовге, але значне потепління.

ЛЮДМИЛА ОНІПЧЕНКО, синоптик 1-ї категорії
"Літо буде продовжуватися. І ще у нас температура в окермі дні буде досягати градусів до 30.Серпень просто в цьому році якийсь мінливий більше .В цьому році він такий і дощики нам дає, і приносе прохолоду. "

Словом, і після Іллі радіємо літу, не віримо в забобони і уважно стежимо за новими прогнозами погоди. А раптом стане спекотно?