Жителі селища Новобудова просять очистити забруднене озеро

Громада селища Новобудова просить про допомогу.
Місцеве озерце - говорять, роками залишається забрудненим. Односельчани намагаються зарадити критичній проблемі і звертаються до влади. Жителька селища Наталя Чепіга - розповідає - це місцева окраса із своєю фауною..

Наталія Чепіга, жителька селища Новобудова
«Тут у нас озеро є, де проживають качки, курочки водяні, у нас тут і черепахи живуть, і ми дуже хочемо, нам вже до речі 2 роки обіцяють, щоб почистили це озеро».

Невеличка водойма утворилась від річки Коломак, що протікала через селище більше ніж 100 років тому. Пізніше озеро залишили для водопостачання машинам, коли будували житлові будинки розповідають місцеві.
Нині - жаліються люди - каналізаційні стоки та гілки дерев захаращують місцину.


Наталія Чепіга, жителька селища Новобудова
« Ми зверталися до районної влади, до міської влади.... Приводили сюди. Зараз нам дуже допомагає Ленский - це районна влада. Коли суботник робили він тут з нами цілий день був. І зараз питання піднімалось, але з такою нашою не устаткованою владою - нічого. Весь час відкладають».

Пані Наталія наголошує - небайдужі підтримують чистоту водойми та годують пернатих друзів. Особливо в захваті від озера місцеві дітлахи.

« Ми приходимо і нам дуже подобається цей краєвид».

«Ми просимо керівництва, щоб почистили озеро, щоб качечкам, черепахам і куропаткам було зручніше жити».

Чи можуть допомогти у вирішенні проблеми відповідні інстанції, ми запитали у голови Подільської районної ради - Євгена Нагорного.

Євген Нагорний, голова Подільської районної ради у м. Полтава
« Наразі, я вважаю, що ми повинні виїхати на місце - взяти з собою, мабуть, інспектора з благоустрою для вияснення тих моментів чи зливається туди каналізація чи ні і, припинити цей факт або оштрафувати або оштрафувати порушника. Друге - дослідити ситуацію на місці, наскільки воно забруднене і яким чином його можна взагалі почитити».

Посадовець додає - коли матимуть декілька варіантів розвитку цієї території, в плані очистки, обов`язково звернуться до місцевих структур.


Євген Нагорний, голова Подільської районної ради
«В рамках двомісячника чистоти у нас там проводились суботники і на цій водоймі також. Люди збирали сміття і повирізали там саморослі кущі - все це вивезли. Тобто на цій території також проводились вже певні роботи. Але якщо шановну пані досі щось не влаштовує - це потрібно окремо вивчати, окремо займатися саме цієї проблемою».

Аби зарадити критичній ситуації варто підійти до цієї проблеми колективно - впевнений Євген Нагорний. Найближчим часом відвідають Новобудову - обіцяє посадовець.