В рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування у Полтаві відбувся брифінг

Всесвітній тиждень грудного вигодовування відзначають щороку на початку серпня у майже 170 країнах світу. Нагадали про його важливість як для немовляти, так і для його матері полтавські медики на брифінгу в департаменті охорони здоров»я. Вони порекомендували мамине молоко протягом шести місяців життя.

НАДІЯ ЛИСАК, лікар-неонатолог обласної дитячої клінічної лікарні
" Грудне вигодовування - це найкраща інвестиція в збереження не тільки здоров»я, але і життя як матерів, так і дітей.  Ранній початок грудного вигодовування, яке має розпочатися в перші 30 хв після фізіологічних пологів та протягом першої години після кесарського розтину.Друга складова - це виключно грудне вигодовування до шестимісячного віку і третє - це продовження грудного вигодовування до 2 років і довше."

Майор поліції, психолог Олена Демяник годує дитину груддю вже більше року, каже, це приносить їй не лише материнське задоволення, а й успішний розвиток немовляти.

ОЛЕНА ДЕМЯНИК, мама
" Когда ребенок спокойный, когда у ребенка снижен уровень тревожности, поверьте, только тогда ребенок будет усваивать все данные, все какие-то сказки, все какие-то потешки, он будет идти с удовольствием в школу, потому что он не будет дерганый, он знает, что мама всегда рядом. А если мы разберемся, откуда это пошло, это пошло с рождения."

Грудне вигодовування сприяє здоров»ю і мами, і малюка. Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету ІІ типу і післяпологової депресії,- наголосили на брифінгу. Але це потребує, на думку фахівців медичної галузі, збільшення оплати відпустки по догляду за дитиною, залучення до неї батьків, гнучкий графік праці, доступність дитячих дошкільних закладів. Тому нинішній Тиждень підтримки грудного вигодовування і покликаний захищати інтереси батьків на робочому місці та просувати гендерну рівність в суспільстві.