5 серпня святкують Міжнародний день світлофора

5 -те серпня - Міжнародний день світлофора. З ним ми уникаємо багато небезпечних ситуацій на дорогах. Спроектували перший світлофор в 1868 році в Лондоні . Працював вручну, а вночі його підсвічували газовою лампою. Все б нічого та через рік світлофор з лампою вибухнули і поранили поліцейського. Після такого випадку про світлофори забули майже на п’ятдесят років. І тільки 5 серпня 1914 року з'явився в місті Клівленд новий прилад. В Україні ж перший світлофор встановили в 1936 році у Харкові. У нашому місті зараз їх 66. Вказівок світлофора необхідно дотримуватися,- говорить прес-офіцерка патрульної поліції області Катерина Григоренко.Аргументує це тим, що без цього найчастіше й трапляються аварії.


Катерина Григоренко, старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції області" Він допомагає громадянам без проблемно здійснити проїзд певного перехрестя , він розвантажує рух, зменшує імовірність ДТП. "

З початку 2019 року патрульними було складено близько двох з половиною тисяч адмінпорушень стосовно правил дорожнього руху, більша частина з них- порушення вказівок світлофора, зокрема на перехрестях.

Катерина Григоренко, старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції області "Перехрестя Патріарха Мстислава, Європейська вулиця, Раїси Кириченко та Кагамлика і площа Зигіна.  В них найбільша концентрація ДТП. Чому? Тому що деякі водії неуважні та не розуміють алгоритм дій і саме сигнали світлофора. "

Тож, правоохоронці закликають - не порушуйте правил дорожнього руху та дотримуйтесь вказівок світлофору.