Мікроб вірусу гепатита А у Ворсклі не знайшли

Полтавці налякані. Містом поширилась інформація , що в питній воді ніби знайшли мікроб вірусу гепатита А внаслідок забруднення річки Ворскла. Ці чутки одразу спростували в «Полтававодоканалі». Зокрема, речник Ліана Козмейчук пояснює - хіміко-бактеріологічна лабораторія підприємства щодня проводить відповідні аналізи питної води. Результати досліджень показують - рідина в полтавських кранах відповідає нормам і є безпечною для споживання.

ЛІАНА КОЗМЕЙЧУК, прес-секретар КП ПОР «Полтававодоканал»
"Водопостачання м.Полтави ведеться з підземних джерел, ніяким чином воно не пов»язано з річкою Ворскла.Тобто Полтававодоканал надає послуги і бере воду з підземних джерел.
 Хочу заспокоїти полтавців - вода у місті якісна і безпечна."

Як запевнили фахівці обласного лабораторного центру, вони постійно перевіряють якість води у річці Ворскла. Це зовсім не пов»язано з питною водою. Але у водоймі також не знайшли мікроба вірусного гепатиту А, тож хвилювання полтавців марні.

ВЛАДИСЛАВ ТЕРТИШНИЙ, лікар-епідеміолог
" Ті лабораторні дослідження, які проводилися щодо гепатиту А, не було встановлено підтвердження гепатиту А, який знаходиться в річці Ворскла. Останній раз реєструвалося підтвердження дослідження на гепатит А по річці Ворскла в 2016 році. За даними наших досліджень встановлено перевищення індексу кишкової палички в сотні разів.Це також свідчить про те, що також небезпечно купатися в річці Ворскла."

Взагалі ж , як повідомила головний лікар обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко, кількість хворих на вірусний гепатит А в Полтаві останнім часом збільшилась. Однак чи є це наслідком забруднення Ворскли чи неякісної питної води - медики такої статистики не мають.

НАТАЛІЯ СВИРИДЕНКО, головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні
"Летом особенно наблюдается увеличение заболеваемости больных с вирусным гепатитом А.Наблюдается сезонность, в этом году было жаркое лето, может быть связано с этим.4 В нашей клинике находится около 30 больных. Но среди этих больных нет тяжелый вирусных гепатитов, это средней тяжести пациенты."

Гепатит А - це типова кишкова інфекція, яка передається фекально-оральним механізмом і передається водним, харчовим і контактно-побутовим шляхом,- наголошує лікар. Щоб уникнути її, потрібно суворо дотримуватись санітарно-епідеміологічних правил.

НАТАЛІЯ СВИРИДЕНКО, головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні
"Это первое - мытье рук, это тщательное мытье овощей и фруктов, это неупотребление сырой воды в пищу.Это правила, которые мы должны соблюдать ежедневно."

А ще надійний захист від гепатиту А - це щеплення, яке можна зробити в будь-якій медичній установі за невелику плату,- наголошують фахівці.