Екскурсії на талеканалах «ІРТ» та «Місто+» продовжуються

Не перша і не остання. Екскурсії на телеканалах «ІРТ» та «Місто+» продовжують. Тут розповідають, як створюються корисні новини і не тільки, а кожного разу показують нові секрети телевиробництва.

Привітно та гостинно зустрічають учнів центру вивчення іноземних мов одразу два полтавських телеканали. Знайомить з «кухнею» телевиробництва традиційно головний редактор телеканалів «ІРТ» та «Місто+» Ольга Юровська.

" Зараз проходить робочий процес. Журналісти шукають ці сюжети, телефонують тим, хто має дати коментарі , виїжджають, повертаються сюди, пишуть, редактори читають цей сюжет. "

Одна з найпотаємніших кімнат - студія звукозапису. Тут начитують закадровий текст .

"Це професійний мікрофон. По ту сторону Ви бачите звукорежисера, який сидить і потім чистить цей текст. Підвищує рівень звуку чи знижує, приводить до норм телевізійних. "

А так створюється вже готовий відеоматеріал.

"Монтаж, бачите, такі , як Ви дітки ведуть у нас програми."

Найцікавіше там, де відбувається запис самих вже новин та програм. Заходячи до цієї «святині» у малечі одразу виникають і питання.


" -Тут одна камера чи три буває? Тут буває і п’ять , в залежності від того, яка програма знімається. Взагалі Ви знаходитесь наче в одній студії, але студій тут цілих дві. Адже, телеканали в нас два. "

Боязко, страшно та цікавість і можливість спробувати в амплуа ведучого та оператора перемагає . Тож, одразу до практики.

" Ви дивитесь новини на телеканалі ІРТ. З Вами Настя і Варя. Вітаю!Це всі головні події цього дня.- Дивіться програму «Життя міста» на телеканалі «ІРТ».

Після нескінчені емоції і навіть плани змінити дитячу мрію -обрану професію на нову - журналіста чи оператора.

" В мене були гарні емоції , дуже гарні. Я був в ролі оператора .   Я сам думав, що бути оператором -це дуже легко, але не все так просто.  Я думала , що там, може, один-дві людини зробити це , а потім, коли сюди прийшла , я побачила, що дуже багато людей.  Мені сподобалося бути телеведучою , але для цього потрібно мати дуже гарну дикцію. "

Наталія Долинка, центру вивчення іноземних мов " Все интересно, как делаются новости, как обрабатываются , как записываются .Конечно, есть разница, там, на экране все в чистом формате подается, а здесь все по-другому. "

Спілкуватися зі своїм глядачем не тільки через екран телевізора , а й на телеканалі безпосередньо важливо ,- говорить головний редактор телеканалів «ІРТ» та «Місто+» Ольга Юровська. Додає: журналістика для неї не робота, а життя. Проводячи екскурсії неодноразово намагається розповісти щось нове та цікаве.

Ольга Юровська, головний редактор телеканалів «ІРТ» та «Місто+» " Зосередилися на тому , хто такий диктор , а хто такий телеведучий . Насправді, багато хто плутає ці поняття диктор і поняття ведучий , але це дві різні професії . Диктор - це той, хто, переважно веде телевізійні новини і читає текст вже заготовлений . Ведучий - це повна імпровізація з невеличкою підготовкою ."

І на останок малеча говорить: «Не прощавай, телебачення, а до нових зустрічей!»
Дякуємо телеканалам «ІРТ» та «Місто +» , до нових зустрічей.