Полтавщина забезпечена вакциною від дифтерії на 100%.

На Полтавщині кількість безоплатних вакцин від дифтерії навіть більше від потреби. Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання-говорять лікарі. Воно передається повітряно-крапельним шляхом і призводить до запалення найчастіше слизових оболонок, загальної інтоксикації й ураження серцево-судинної та нервової систем. Якщо ви за календарем щеплень повинні вакцинуватись самі або зробити щеплення дитині, - зверніться до сімейного лікаря.

Валентина Думенко, завідувачка обласного центру імунології дитячої клінічної лікарні
 «Вакцина АКДП, яку використовують для щеплення дітям у 2, 4, 6, 18 міс. У нас в наявності - це 92 341 доза, вакцина АДП, яка використовується у 6 років 6639 доз. Вакцина АДПМ для щеплення дітей старше року та дорослих 190372 дози.» 

За даними МОЗ, на Полтавщині рівень вакцинованих дорослих - середній. А про дітей батьки піклуються більше.

Уляна Супрун, в. о. Міністра охорони здоров’я
Рег діти 4 (За матеріалами офісу підтримки регіональних комунікацій трансформації системи охорони здоров’я)
 «Найвищі показники в крані охоплення щепленнями від дифтерії серед дітей мають Сумська, Полтавська, Миколаївська і Кіровоградська області. там охоплення 82-93%. Але бажано 95%.» 

Міністерство охорони здоров’я України розпочало кампанію з вакцинації від дифтерії “Вакциновані - значить захищені”.Фахівці попереджають, - Україна може опинитись на порозі нового спалаху дифтерії. Адже серед населення низький рівень вакцинації. Країна вже переживала це у 90-х.

Федір Лапій,доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої
імунології НМАПО імені П. Л. Шупика
 «Дифтерія - це смерть.»
 «Пік припав на 1995 рік. Більше 5 тис. випадків було лише за 1 рік зареєстровано в Україні. За ці роки з 1991 по 1998 рік ми мали більше 19 тис випадків дифтерії. Ми мали більше 600 випадків смертей.» 00:21

Восени зростає загроза інфікування. Тому фахівці попереджають, - краще зробити щеплення до початку навчального сезону.