6 серпня - День пам’яті Бориса і Гліба

6 серпня - День пам’яті Бориса і Гліба. Вони відомі як перші українські святі мученики та заступники Русі і небесні помічники князів. Були дітьми Володимира Святославовича. Після смерті батька між синами виник конфлікт.

Отець Юрій, священник УГКЦ
 «Святополк хотів зайняти батьківський престіл. Він вбив своїх братів. Борис і Гліб відмовилися протистояти братові, щоб не зробити розруху, щоб не перетворилися у громадянську війну, міжособицю.» 

За словами священника, - сучасні українці повинні брати приклад зі святих Бориса та Гліба.

Отець Юрій, священник УГКЦ
 «Для України це приклад до того як треба ставитись до різних політичних нетерпимостей. Сьогодні у нас в Україні велика суперечка між сторонниками різних Президентів.»
 «Всяка внутрішня українська ворожнеча йде на руку нашим ворогам.»

У народі вважають, - якою буде погода 6 серпня, якщо день припадає на повний місяць, такою вона і буде всю другу половину місяця. На поле цього дня виїжджати не можна - кажуть, - пожежа буде. А от сучасні полтавці говорять, - прикмет не знають та в них не вірять.
 «Прикмети це така справа. Можливо, скоро уже почнеться осінь.» 
 «Прикмет не знаємо, а знаємо, що були такі князі, які постраждали за віру - оце знаємо.» 

 «Ще у давні часи.»
 «12-13 століття напевно.» 

У давні часи 6 серпня починався активний збір ягід та їх заготівля, адже встигали черемха і чорна смородина. Їх активно використовували як лікарські препарати проти застуди та шлункових хвороб.