Ціна на хліб

Полтавщина успішно віджнивувала - цьогоріч сільгосптоваровиробники зібрали півтора мільйона тонн ранніх зернових. Як запевнили експерти, цього повністю достатньо для того, аби забезпечити людей хлібобулочними виробами в достатній кількості.

МИХАЙЛО БУГРІЙ, заступник директора департаменту - начальник управління з питань торгівлі та підприємництва ОДА
" Потреба області взагалі для випічки хліба різних сортів і хлібобулочних виробів складає близько 150- 160 тисяч тонн, це враховуючи також потреби підприємств громадського харчування."

Аналізуючи минулі роки - ціна хліба починає зростати із середини літа, так як зростає попит на пшеницю. Однак цьогоріч, особливо ті, хто споживає хліб за простою рецептурою, за вартість можуть не хвилюватися,- говорять фахівці.

МИХАЙЛО БУГРІЙ, заступник директора департаменту - начальник управління з питань торгівлі та підприємництва ОДА
" Не буде коливань у нас, тому завчасно уже закуплено необхідні обсяги зерна у сільгоспвиробників, вартість на рівні зерна на рівні минулого року становить.І крім того,у нас перехідний залишок ще близько 80 тисяч тонн зерна минулорічного врожаю, який ми будемо використовувати."

Директор хлібокомбінату Олександр Козуб розповідає, - для своїх потреб підприємство вже заготовило сім з половиною тисяч тонн продовольчого зерна вищої якості. Тому про збільшення ціни на пшеничний хліб мови не йде. А ось щодо житнього чіткої впевненості немає.

ОЛЕКСАНДР КОЗУБ, директор хлібокомбінату
" Зараз ціна на житнє борошно дорожче, чим на пшеничне. Такого в житті ніколи не було.Взагалі весь час воно було дешевше.Тому по житнім хлібам я зараз такої впевненості не маю."

Поки що ж, на початок серпня, наголошують експерти, ціни на хлібобулочні вироби в області нижчі, ніж в середньому по Україні.