Колегія ОДА

7,5 мільярда кубометрів блакитного палива видобули на Полтавщині минулого року, а це на 2 % менше, ніж у 2011. Більшість видобувних підприємств - недержавні.

Руслан Овчаренко- директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації
" - 28 підприємств на даний час займаються в області розвідуванням і видобуванням вуглеводнів. Тут у нас є 7 державних підприємств, державної частки власності, і 21 підприємство із приватною власністю. Тут фінанси різні є, як і наші, так і залучені кошти іноземні."

Не лише вичерпність і зниження тиску у свердловинах стало причиною зменшення кількості видобутку газу. Є певні конфлікти між владою та видобувачами. Отримати дозвіл на розвідку та видобування палива можуть не всі підприємства. Окрім того, зазначають фахівці, підприємці не завжди виконують поставлені вимоги, забуваючи сплатити за соціальними договорами.
Також на розширеному засіданні колегії в облдержадміністрації торкнулися питань реалізації програми профілактики правопорушень, розрахованої до 2015 року.

Руслан Рославлєв- начальник штабу УМВС України в Полтавській області
" - Кількість зареєстрованих злочинів загально кримінального значення порівняно з попереднім роком зменшилася на 11%. Тяжких і особливо тяжких - на 12. Із загальної кількості зареєстрованих кримінальних проявів розкрито їх 73%, в тому числі 64 - тяжких і особливо тяжких. Зменшилась кількість навмисних вбивств, пограбувань, крадіжок майна, в тому числі із квартир. "

На реалізацію програми у 2012 році витратили 3,5 мільйона гривень. Питання виділення коштів для облаштування робочих місць для дільничних і придбання їм транспорту -зауважили на засіданні, розглянуть на найближчій сесії обласної ради.
Заслухали можновладці також висновки ревізійної комісії Державної фінінспекції, котра перевіряла формування та реалізацію обласного бюджету за останні два роки. Результати невтішні. Понад 95 мільйонів гривень зафіксовано втрат і наявних резервів у доходній частині області.

Віра Дудчик- перший заступник начальника Держфінінспекції у Сумській області
" - Головна причина фінансових порушень - низька ефективність організації та здійснення внутрішнього контролю на рівні головних розпорядників коштів, керівників об’єктів та їх відповідальних осіб. "

Найчастіше порушення стосуються сфери оренди комунального майна, земельних паїв, заборгованості по позиках, виплаті заробітних плат, а втрати - у невиконанні соціальних програм.