У Полтаві презентували мистецький проєкт для людей із порушенням зору «Бачити серцем»

У рамках програми «Інклюзивне мистецтво» реалізовано проект «Бачити серцем». Це - низка мистецьких заходів для людей з інвалідністю по зору. Один із заходів проекту «бачити серцем» - тренінг з аудіоскрипції, де незрячі спікери, спеціалісти по роботі зі слабозорими людьми поділилися досвідом щодо організації специфічних мистецьких заходів, екскурсій та перформансів. Керівник проекту -- Валентина Позняк, як ніхто знає проблеми таких людей, адже також має вади зору. Ділиться - одне із завдань тренінгу навчити людей не боятися, не співчувати, а працювати з аудиторією.

Валентина Позняк керівник проекту «Бачити серцем»
«Для незрячих людей потрібно скорочувати екскурсії, або розділити їх на дві, три складових, якщо це цікавий маршрут, або знаходити найцікавіші, най унікальніші об’єкти і про них розповідати. Про кольори цікаво говорити, про те як треба до загального опису переходити до деталей. Ну це цілий, знаєте, тренінг.»

Наталія працює півроку у краєзнавчому музеї. Ділиться - не доводилося проводити екскурсії для незрячих людей. Дівчина сподівається, що набуті навички з тренінгу використає найближчим часом.

Наталія екскурсовод краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського
«Я працюю екскурсоводом у краєзнавчому музеї, тому більше орієнтуюся на «подивіться сюди», «подивіться на це», тому мати такий досвід, запам’ятати найголовніші правила, щоб донести ту інформацію, те багатство, яким володіє наш музей для всіх верств населення, для всіх людей, які хочуть відвідати наш музей. Це дуже таке знання, яке необхідне мати»

Усі відвідувачі тренінгу переконалися - варто залучати незрячих людей до візуальних мистецьких акцій в закладах культури.Головне робити це професйно та з індивідуальним підходом.