Православна Церква вшановує пам`ять визначного подвижника, великомученика і цілителя Пантелеймона

9 серпня православні християни відзначають день великомученика Пантелеймона. Цей святий жив у Нікомидії в 3-4 століттях. Ще замолоду парубок почав навчатися лікарського мистецтва, а коли прийняв хрещення, присвятив усе своє життя служінню на благо людей, допомагав хворим і вбогим, відвідував в»язнів у тюрмах, лікував їхні душевні та тілесні рани,- розповідає Владика Федір.

ФЕДІР, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
" Він шукав сенс буття, людини взагалі. Чому люди страждають, чому є хвороби, чому вони народжуються часто з хворобами.І яка мета людського життя? І коли він зустрівся з християнським пресвітером, після спілкування із священиком Пантелеймон почав пізнавати християнський світогляд."

На думку Владики Федора, найголовніше, святий своїм ставленням до людей відображав своє ім.»я.Адже Пантелеймон означає многомилостивий.

ФЕДІР, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
" В усьому милостивий, він проявляв милосердя. До речі, такий випадок з його життя, коли він був свідком, коли маленьку дитину вкусила ядовита змія.І тоді Пантелеймон звернувся до Христа і сказав, якщо ти дійсно Бог, син Божий, то нехай дитина оживе. І так трапилось і це стало моментом навернення Пантелеймона."

Цього дня в храмах вшановують пам»ять цілителя урочистим Богослужінням. В сім»ї полтавця Василя Івановича теж існує давня традиція - в день святого Пантелеймона обов»язково помолитись у храмі і попросити цілителя послати всім рідним здоров»я.

ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, полтавець
"Відзначаю я счас іду в церкву.Здоров»я я бажаю своїй сім»ї Жінці й синові, бо жінка немолода, то болячки, а син молодий, то сахарний діабет, то імунітет ослаблений, слабенький, треба йому здоров»я."

Полтавка Лариса Аркадіївна вірить, якщо в душі маєш іскру надії, нестимеш людям добро, то завжди почуватимеш себе здоровим.

ЛАРИСА АРКАДІЇВНА, полтавка
" Всім побажаємо здоров»я, віри, натхнення, радості, віри в те, що все буде добре , тому що багато зневіри в людях є, але хочеться, щоб все-таки віра допомагала людям, це ж дуже важливо.Треба дбати про своє здоров»я теж."

У народі кажуть, рослини цього дня мають надзвичайні цілющі властивості, тож досвідчені знахарі збирають різне зілля, щоб готувати лікарські засоби для людей і тварин.