У ніч на 13 серпня полтавцям можна спостерігати за зорепадом

А Ви сьогодні загадаєте бажання? У ніч на 13 серпня на Полтавщині можна спостерігати за зорепадом. Полтавці діляться: як падають зірки спостерігали найчастіше у дитинстві. Жартують: бажань можна було загадати на цілий рік.

Світлана Ясинкевич, полтавка "Сиділи на лавочці , дивилися, бачили , як вони падали і загадували. "

Любов Серченко, полтавка  " В дитинстві загадували, як зірочка падала .  Що в дитинстві загадують? Подарунки. "

А дехто зовсім не знав про зорепад.

Наталія Зінченко, полтавка"Полнолуние смотрим с беседки, там знаете как луна красная.  Сейчас в интернете посмотрим.  По-моему желание нужно загадывать, когда падают звезды должно исполниться , будем проверять." 

Видно буде «зоряний дощ» навіть неозброєним оком. Та все ж краще це робити за містом - подалі від ліхтарів,-говорять фахівці. співробітник полтавської Обсерваторії Микола Тищук розповідає: з точки зору науки зорепад - це падіння космічного каміння.

Микола Тищук, науковий співробітник полтавської Обсерваторії " Насправді, це падіння космічного каміння. Ми можемо спостерігати це явище із сузір’я Персея.  Це дуже потужний метеорний потік. В середньому випадає за годину десь 50 метеорів. "

Земля рухаючись у космосі навколо Сонця, перетинає орбіти комет або колишніх комет, які вже зруйнувались, але їхні залишки є. І ось як раз тринадцятого серпня орбіта землі перетинає орбіту комети.

Микола Тищук, науковий співробітник полтавської Обсерваторії " Космічні камінці, які з’являються на дорозі нашої планети, вони вриваються в атмосферу землі , саме ці персеїди, з величезною швидкістю , десь 60 км\сек і з такою швидкістю космічне каміння вривається в атмосферу землі , дуже швидко тормозиться і від того тормозіння дуже нагрівається , наскільки нагрівається, що аж починає світитися, а навіть камінь починає випаровуватися."

Коли каміння починає нагріватися до великої температури і починає світитися ми бачимо це явище , але як правило до землі нічого не долітає,-говорить Микола Тищук. Тож, загадуйте сьогодні бажання та будьте щасливі.