В селі Більськ відшумів традиційний етнофестиваль «Гелон-фест».

« Унікальна Скіфська земля на теренах Полтавщини вже третій рік поспіль запрошує на етнофестифель «Гелон-фест. Тут справжній археологічно-культурний осередок для туристів. Які новинки запровадили цьогоріч - дивіться далі».

10 та 11 серпня, на теренах Більського городища вирував справжній дух скіфських поселень. Старослов*янські пісні, захоплюючі майстер-класи полтавських умільців, археологічні розкопки і частування смаколиками - все це стало традицією святкування дводенного Гелон-фесту.
Директор департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко переконана - цьогорічне свято вийшло більш дисциплінованим.

Валентина Вождаєнко, директор департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації
«Насправді ми робимо не стільки культурно-мистецьке свято, скільки презентацію пам*ятку археології національного значення Більське городище. Привертаємо знову і знову увагу, що ми живемо з вами в унікальній місцині. Дійсно, колись, на цьому місці скіфи раз на три роки робили велике свято і говорили, що це було свято божевілля в честь врожаю. Ми хочемо зробити таке свято божевілля в честь презентації пам*яток культурної спадщини».

Розпочався етнофестиваль з традиційної Скіфської ходи, де розпалили святий вогонь і показали театралізоване дійство за участі «Скіфського театру». Гостей свята розважали лайв-драйв шоу «Живі барабани», гурти та співаки Полтавської області. На окремих локаціях відбувались одиночні скіфські бої, шоу кінного театру та ковальські майстер-класи. Директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост каже - у цьому році запровадили і екскурсійні групи не тільки з України але й з-за кордону.

Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника «Більськ»
« Ми зібрали реконструкторів, саме скіфських, з усієї України. Ми, де тільки могли, їх знайшли. Родзинкою цього фестивалю є те, що прямо на території фестивалю можуть оглянути археологічні розкопки, побачити результати досліджень».

Чим привертають увагу народні гуляння на просторах Більського городища ми запитали у туристів.

«Ми любим наші старі традиції, любимо наше Більське городище. Любим нашу Ворсклу, ми часто їздимо відпочивати сюди в Котельву, на річку. Та й взагалі цікаво наше минуле, театралізоване, можна щось купить, якісь пробки і українську сувеніри».

«Вот наконец - то удалось вырваться. Фактически посмотреть на все это действие. Это история, то, как наша страна зарождалась».

«Дуже мені подобається, що дуже багато з*їжджаються сюди різних людей. Тобто ти тут знайомишся з іншими людьми, з інших регіонів, якийсь досвід переймаєш. І взагалі це, скажемо так, красиво. Це задоволення, це настрій».

Цікавинкою цьогорічного фесту також став конкурс «Краща родина у вишиванках», де всі охочі могли позмагатись за титул найбільш етнічної сім*ї.