Побутовий травматизм

Літо- пора заготівлі смаколиків на увесь рік. Проте нобережне поводження з ножем, електроприладами, окропом може призвести до опіків чи поранень. Такому побутовому травматизму можна запобігти,- зауважують фахівці,- якщо вміло користуватися ріжучими і колючими предметами, що використовуються у домашньому вжитку.

МИХАЙЛО ВАСИЛЕНКО, завідуючий травматологічним кабінетом поліклінічного відділення для дорослих №1
" При термічних опіках звертаємо увагу, щоб опікова поверхня була в стерильному стані, тому потрібно зразу, якщо це із забруднення, промити поверхню чистою водою, а потім накласти, якщо є аптечка, стерильний матеріал, змочений антисептиком. Виклик швидкої допомоги для подальшого лікування."

За словами лікаря, якщо людина порізалась, слід обробити рану будь-яким антисептичним або мильним розчином.Потім накласти стерильну пов»язку, щоб зупинити кровотечу і в рану не потрапила інфекція. В разі глибокої рани і сильної кровотечі потрібно негайно зхвернутися до лікаря.Особливо часто травмуються люди літнього віку, які нерідко ослаблені хворобами, мають знижений зір та слух, погано координують свої рухи.

МИХАЙЛО ВАСИЛЕНКО, завідуючий травматологічним кабінетом поліклінічного відділення для дорослих №1
" В середньому звертаються за допомогою за місяць з переломами променевої кіски десь 50-60 осіб для амбулаторного лікування. З переломами зовнішніх кісточок- десь 30 - 40 осіб.Це зменшення йде в літній період."

Тож, щоб уникнути побутового травматизму, потрібно не нехтувати технікою безпеки вдома, на вулиці, а також не зайвим буде знати, як допомогти людині, що потрапила в біду, до приїзду лікаря.