Медична перевірка перед школою повернулась

Медична перевірка перед школою повернулась. Серед батьків ширяться міфи про обов’язкове відвідування всіх лікарів. Пані Наталія провела свого 7 річного сина Кирила до педіатра. Готуються до безкінечних черг.

Наталія Літус, полтавка
 «Треба проходити всіх спеціалістів. Дуже незручності у плані часу. Тим більше серпень більшість лікарів у відпустках зараз. Тим паче ці нові реформи не дуже зручні для нас як для батьків. Оскільки, треба спочатку сходити до педіатра, потім записатись до спеціалістів. Це все в один день ти можеш не пройти.» 

У черзі до педіатра і майбутня 5-класниця Даша.

Даша Сердюк, школярка
 «Я прийшла з мамою проходити медкомісію до педіатра.» 
 «Було б зручніше якби до нас в школу приходили лікарі і нас перевіряли.» 

Фахівці запевняють, - профогляд і раніше ніхто не скасовував. До цього у дитсадочках та школах працювали на виїзді лікарі-педіатри. Таку практику припинено з 1 січня 2019 року у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров`я.

Наталія Заморська, завідувачка №10, лікар-педіатр
«Батьки мають влітку обов’язково кожна дитина шкільного віку з 1 по 11 клас мають звернутися до свого педіатра. І педіатр обов’язково скаже кому треба пройти фахівців, кому здати аналізи, кому пройти тільки педіатра.»
 «Кожній дитині дається 2 довідки у школу: 

Пані Наталія говорить, - трапляються випадки, коли батьки без попереднього візиту до педіатра починають водити дитину до всіх лікарів. Так робити не потрібно. Адже, це забирає час у сім`ї та створює зайві черги.

Наталія Заморська, завідувачка №10, лікар-педіатр
 «Поглиблений огляд - це огляд фахівців, лабораторне обстеження і огляд педіатра проводяться лише декритованим групам дітей. Це діти 6-річні. Це перед початком відвідування школи.» 
«Кому виповнилось 11 років, от в цьому році це діти 2008 року народження.» 

Записатись до педіатра можна прийшовши до поліклініки особисто, телефоном, або онлайн.