Тварини рятуються від спеки

Незважаючи на те, що літо добігає кінця - спека продовжує мучити не тільки полтавців, але і тварин. У обласному еколого-натуралістичному центрі проживає чимало звірів: гризуни, рептилії, плазуни, ему, поні тощо. Керівник гуртків тераріумістів та акваріумістів Вікторія Петренко розповідає - у кожного представника фауни є свої секрети порятунку від спеки.

Вікторія Петренко, керівник гуртків тераріумістів та акваріумістів
«Наприклад, птахи: одні сідають в гніздо і звідти не вилазять, аж ввечері, або рано вранці виходять з будиночку, інші птахи навпаки - беруть знімають із себе оперення, щоб трішки полегшити перебування в жарі».

Пані Вікторія додає - фрукти, овочі та зелень -найкращі харчові продукти влітку. Якщо є потреба, їжу можуть охолоджувати для додаткової адаптації.

« Рибок ми також замороженим кормом, зараз в основному кормимо. На нічний період - ми вкидаємо в акваріуми великі пляшки із замороженою водою, воно за ніч розтає. Таким чином, ми понижуємо у них температуру».

Для жителів тераріумів: ігуан, хамелеонів та змій, які часто живуть і в домашніх умовах, аби підтримувати відповідну вологу спеціалісти радять часто бризкати мох. У нічний час, задля підвищення стресостійкості тварин до спеки, вимикати зайві лампи та техніку .


Галина Діденко працює у різних відділах центру. Доглядає за кроликами, сімейством ему, нутріями та козами.
Говорить - аби пережити спеку, у звірів має завжди бути достатня кількість води.

Галина Діденко, працює в еколого-натуралістичному центрі

«Для всіх звірів, для всіх птахів найголовніше - це вода і соковитий корм. Для кроликів - ми тільки їх напуваємо, обливати їх не можна, тому, що вони люблять сухеньке».

Найбільш водолюбними птахами у міні-зоопарку виявились ему. На противагу страусам, які люблять зариватися в піску - ці тварини обожнюють водні процедури.


«Саме головне ми соковитий корм даємо, вони все люблять: і яблука, і сливи, от бачите. Тут ми їм даємо. А найбільше вони люблять купаться. І дуже люблять воду. Стою, отак на них поливаю. О, уже лягла, уже вона буде качаться. Довольна».

Тож, якщо ваші тваринки погано переносять спеку - обов`язково створіть умови для комфортного середовища існування друзів наших менших. І не забувайте, коли ми піклуємось про світ - то світ піклується і про нас.