День археолога

Вони охороняють та зберігають найдавніші культурні цінності . Це - археологи, які 15 серпня відзначають своє професійне свято. Фахівців цієї унікальної професії в Україні всього 465, на Полтавщині - 20, з яких лише 12 діючих, а решта - пенсійного віку. Для порівняння: в Польщі займаються пошуковою та науковою діяльністю 10 тисяч археологів. Але, незважаючи на їхню невелику чисельність, здобутки археологів Полтавщини не менш вагомі, ніж закордонних,- розповідає директор Полтавського краєзнавчого музею, знаний археолог Олександр Супруненко.

ОЛЕКСАНДР СУПРУНЕНКО, директор Полтавського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук
" Колись великий історик сказав, що історією стає те, що відбулося 100 років тому.І це дійсно правда. А археологи можуть оперувати речами, що відбувалися 900, тисячу, дві й п»ять тисяч років тому.І це якраз нормальний процес.Але в своїй діяльності я займався ново будівними проектами."

Завдяки розвідці та науково-рятівним дослідженням археологів музейні фонди України і зокрема Полтавщини поповнилися десятками тисяч унікальних експонатів. Значний внесок в охорону та дослідження пам»яток арехеології зробив відомий український науковець Владислав Петрович Андрієнко, який нині мешкає в Полтаві. В нинішньому році йому виповнилося 80 років і з нагоди ювілею та професійного свята у Полтавському краєзнавчому музеї відбувся семінар за участю провідних фахівців галузі.

ОЛЕКСАНДР СУПРУНЕНКО, директор Полтавського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук
" Владислав Петрович Андрієнко - це людина легендарна в археології, яка перша підняла питання астроархеології, тобто трактування стародавніх символів, яка серйозно займалася вивченням землеробських культів племен скіфського часу, яка досліджувала пам»ятки скіфського часу на Полтавщині, зокрема, західного укріплення Більського городища."

Наукові дослідження працівників Полтавського центру охорони досліджень пам»яток археології та фахівців з усієї України, з якими вони виступили на семінарі, ляжуть в основу нового Полтавського