У світі відзначають день фотографії

Сьогодні Всесвітній день фотографії. Історія фотосправи бере свій початок ще з давнини - люди отримували оптичне зображення предметів через, так звану, камеру - обскуру.
У сучасному світі фотографії - частина життя кожного з нас. Для когось вона стала буденністю, для інших - пам`ятка про важливі події.


«Фотографія - це також частина мистецтва. Треба зуміти побачити і кадр, і передати настрій. І не тільки настрій, того, що ти бачиш у кадрі, але й свій, своє відношення до цього».


«Дуже люблю фотографуватися, щоб мене фотографували. Природу фотографую дуже рідко, так як в мене немає можливості. Завжди школа, практика».


«Це життя, яке вже потім у світлинах роздивляємось, згадуємо, де їздили, де мандрували. У колі сім*ї особливо. Коли всі діти зберуться, внуки».

« Та зараз без цього вже ніхто не живе. Без фотографії. Тому багато чого. Це пам*ять про те, де ти був, де ти проводив час».

Роман Таратута працює фотомитцем вже три роки - захопився фотографуванням ще в дитинстві.

Роман Таратута, фотограф
«На самом деле в Полтаве дуже сложно определиться с узкой сферой. Я работаю по всем направлениям: это свадебная съемка, так и портретная. Интерьер, производство, абсолютно все».

«Я проверженец робіт Конфуция. «Найди роботу собі по душі - і ти ні один день не будеш працювати». Із-за цього я вважаю, що я работаю - просто хобі, яке переросло в заробіток. І в цілому це приносить мені задоволення».

Професійні фотосесії нині коштують чимало - від семисот до тисячі гривень- говорить фотогфаф. Тим не менше бажаючих чимало. Люди намагаються закарбувати в оптичній пам"яті все - весілля, появу дитини, день народження. Особливий вид - лавсторі. Але усі їх об"єднують передусім емоції. Почуття - у стоп-кадрі. Від професійності фотографа залежить і те наскільки яскраво вони будуть передані.


Роман Таратута, фотограф
«Якщо б у мене забрали камеру і сказали - ти не будеш займатись фотографією, я б не знаю чим би я зайнявся».
 « На данном этапе в жизни я отдаюсь полностью фотографии. Вона займає весь мій вільний час. Для мене - це сенс життя».

Зараз поринути у мистецтво фотографії, може кожен - взявши до рук смартфон чи фотокамеру. А от чи буде отриманий продукт професійним - вам покаже вже саме фото.