Не платити аліменти не вигідно

Нові правила та покарання діють : нині не платити аліменти не вигідно, бо на суму заборгованості нараховують пеню, а боржника обмежують у правах. Більше 23 тисяч документів перебуває у відділах державної виконавчої служби області про стягнення аліментів. І лише в половині випадків батьки сплачують їх добровільно .До решти доводиться застосовувати різноманітні санкції , -говорить очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко .З початку цього року батьки, які раніше не виконували свій обов"язок, сплатили вже понад 200 мільйонів гривень аліментів примусово.

Олег Тимченко, начальник ГТУЮ у Полтавській області " Дієвим способом для неплатників аліментів стало запровадження штрафних санкцій. Якщо боржник не платить аліментів понад 1 рік, йому нараховується пеня 20 відсотків на суму боргу, якщо не платяться аліменти 2 роки нараховується 30 відсотків пені. 3-4 роки нараховується 50 відсотків штрафних санкцій. "

Олег Тимченко зазначає: найефективнішим методами впливу залишаються постанови про обмеження боржників у праві виїзду за кордон , керування автомобілем , користування зброєю та полювання.

Олег Тимченко, начальник ГТУЮ у Полтавській області "Було винесено постанову про обмеження боржника виїзду за межі України. Він коли дізнався про це сплатив більше 146 тисяч гривень на користь своєї дитини , з них - 106 тисяч це заборгованість по аліментах і 40 тисяч - це саме ті страшні санкції ."

Непоодинокими є приклади , коли заборгованість по аліментах погашається за рахунок передачі стягувачу арештованого майна боржника, яке не було реалізовано через Систему електронних торгів арештованих майном , що утворювалась декілька років.

Олег Тимченко, начальник ГТУЮ у Полтавській області " У Подільському районі Полтави по боржникам рахунок заборгованості 160 тисяч гривень було списано одну другу частку квартири , яка через систему арештована була нереалізована , тому вона була запропонована стягуватчці дитини , яка була отримана в рахунок боргу.

Полтавщина перебуває в п’ятірці лідерів з ефективності стягнення заборгованих елементів .