У селищах Новобудова, Залізничників та Лісок припинили будувати водогін.

«Біжить вода. А ввечері у 6 годин води практично немає.» 

Так живе пані Валентина, мешканка селища Новобудова.

Валентина Литовченко, мешканка Новобудови
 «Тиску зовсім немає. Вода зовсім біжить погано.» 
 «Ну як же миємо посуд. Гріємо водичку у каструлі чи у чайнику, наливаємо у миску і миємо посуд.» 
 «Купаємось теж гріємо воду на плиті газовій, потім заливаємо у душ і так ми купаємось.» 

Проблеми з водою не в одному домі. Від цього страждають всі мешканці селищ Новобудова, Залізничників та Лісок.

Людмила Чуєнко, мешканка Новобудови
 «Вдень пральною машинкою користуватись неможливо. Уже не говорю про те, щоб включити газову колонку. Нещодавно у мене вона зламалась. Через те, що запальничка вмикається, напір слабкий, не піддається газу.»
 «А про те, щоб йшла гаряча вода чи купатись розмови взагалі немає.»  

ГРИГОРІЙ ГОРБЕНКО, голова селищної ради мікрорайону Новобудова
 Особенно гостро ця проблема в цьому году.Ви бачите засушливе літо і вода безперестанно в жару тільки рано утром і пізно ввечері.» 
 Ми возмущени, возмущени цим безобразієм, яке на сьогоднішній день єсть.

У Новобудові, Залізничників та Ліску, попри виділені кошти з міського бюджету, проведені тендерні процедури, з невідомих людям причин будівництво водогону зупинено. За допомогою мешканці звернулись до Володимира Корчаки та Юлії Мелкумової - депутатів міської ради, котрі опікуються цими мікрорайонами.

ЮЛІЯ МЕЛКУМОВА, депутат міської ради
 «Звертаються з Дублянщини, навіть плачуть люди, тому що вони не можуть ні огороди полити, все сохне, мені дзвонять, дійсно, що немає нічого їсти, не можуть нічого з цим зробити. І ми наразі вимушені йти і щось робити, піднімати ці питання на високий рівень."

До того як зупинили будівництво водогону, майже, всі роботи уже виконали. Працювали з 2015 року навіть взимку, - говорить керівник підрядної організації, котра виграла тендер на проведення робіт Валерій Калюжний.

Валерій Калюжний, директор ТОВ «Полтававодопровід»
 «3 червня управлінням капітального будівництва міської ради проведені торги. Де наше підприємство отримало перемогу.» 
+
 «Управління капітального будівництва не продовжує договір і не фінансує виконання робіт. Тобто, на сьогодні наше підприємство не має можливості закінчити дану роботу, що за собою може потягти розрушення тих уже робіт, що з 15 року проводились. Це уже завершення, підключення до центрального водопроводу і подача води.» 

Чому договір не продовжується ми намагалися зясувати у начальника управління капітального будівництва Володимира Годні. Той на телефонні дзвінки не відповідав. Ми прийшли до нього особисто. Виявилось, щоб поспілкуватись журналістам з ним потрібно отримати персональне запрошення.

«- Ми хотіли з Володимиром Володимировичем поспілкуватись. Можна? - Уже не зможете.» 
 «У нас робота. Вас хтось запрошував?» 
 «Допобачення.» 

Роботу управління капітального будівництва в міській раді зараз курує фракція ВО «Батьківщина». Ми телефонували до голови фракції Олега Бєлоножка, отримати коментар стосовно ситуації не вдалося.
Ми намагались отримати роз’яснення щодо причин припинення будівництва водогону в іншого представника команди ВО Батьківщина , у першого заступника міського голови Ігора Федія . Як пообіцяв той ще у минулу пятницю, вивчить питання та обовязково прояснить ситуацію.

Ігор Федій, перший заступник міського голови
 «Я це питання детально з’ясую і ми вам доповімо в понеділок.» 

Зв`язатись з Ігорем Федієм і в понеділок і у вівторок протягом дня не вдалося. Депутат міської ради Володимир Корчака ситуацією відверто обурений.Як призначати собі заробітні плати по 50 000 тисяч гривень то це було одне з найперших рішень нових керівників міста, а чи вони ті гроші фактично відпрацьовують - це питання ?

ВОЛОДИМИР КОРЧАКА, депутат міської ради
 «Мені прикро як депутату, що перший заступник міського голови,працюючи вже чималий період часу,навіть на сьогодні не володіє ситуацією щодо причин призупинення будівництва водогону.» 
 «Також хотілося б звернутися іще до керівників нової коаліції, до Бєлоножка О.В. - міського керівника ВО»Батьківщина» та до керівника ГО «Рідне місто» О.Г.Чепурка, щоб ці керівники схаменулися і трошки потурбувалися про людей.»

Поки ситуація з закінченням будівництва водогону не вирішена, мешканці околиць продовжують потерпати від нестачі води та в разі подальшої бездіяльності влади обіцяють вдатися до радикальних методів впливу.