У літературно-меморіальному музеї ім. В.Короленка відкрили виставку майстрів народного мистецтва.

Літературно-меморіальний музей ім. Володимира Короленка відкрив виставку мистецької плеяди народних майстрів, яку очолив український художник і педагог Євген Пілюгін.
Кожен з майстрів намагався представити на розсуд полтавців власні мистецькі досягнення, творення яких має особливі традиції - зазначає провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею ім. Короленка - Людмила Ольховська.

Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник музею ім. В. Короленка

«Тут представлені роботи в різних жанрах: і народного мистецтва, і дотичних до народного мистецтва. Тут і витинанки, і картини такі флористичні, і просто живопис. Бісеронанизування, і рушники, і ікони - тобто все те, що цінувалося нашим народом».

Пані Людмила наголошує - недарма для мистецької події обрали обійстя Володимира Галактіоновича, адже педагог любив колекціонувати різножанрові витвори народного мистецтва. Окремо розповідає і про Сергія Дяченка - полтавського сницаря, який творить новітні ікони за унікальним старим стилем.

Сергій Дяченко, займається сницарством
«Чому відрізняється, скажімо, церковний столяр від звичайного. Він також уміє ті самі вікна двері, ті самі поли робити, але вже він виготовляє речі, які по уставу церковному, чи по канонам церковним - вже несуть якусь службову загрузку духовності».

Сергій Дяченко захоплюється технікою тиснення по фользі вже понад двадцять років. Розповідає - методику творення церковних образів перейняв від інших схожих майстрів, намагався слідувати і шукати щось нове.


Сергій Дяченко, займається сницарством
«Скажімо, не всі, таким матеріалом, таким тендітним, як фольга вміють, володіють як з ним працювати. Мене це захоплює, мені це цікаво. Я, куди не їду, завжди заходжу і дивлюся в церкві ікони, щоб подивитись, яку квітку, можливо, колись і не бачив».

За словами, так званого церковного столяра, ікони творяться впродовж місяця, а то й пари років. Образи його святих розкуповують всі охочі, освячують і тримають вдома як оберіг - додає сницар.

Нагадуємо, відвідати та помилуватися витворами народних умільців Полтавщини можна ще протягом трьох тижнів.