Відбувся круглий стіл присвячений 28-річниці незалежності України

За ініціативи полтавської обласної державної адміністрації разом провели круглий стіл присвячений 28-річниці незалежності України. Передусім говорили про здобутки і перспективи українського народу та його історію.
Доцент Світлана Макарець у доповіді зазначила - історія - це не тільки перелік помилок, а шлях перемоги і звитяги непересічних лідерів.

Світлана Макарець, доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін ПДАА

«Дійсно наша держава пройшла досить складний шлях свого розвитку, але, мабуть одним із найцінніших скарбів, які ми отримали, отримавши свою незалежність - це можливість повернути свою історію, можливість повернути свою національну пам`ять, яка століттями фальсифікувалась».

Тривалий час історія України, для широкого загалу, перебувала у певній дезорієнтації. Часто її прищеплювали до так званого комплексу меншовартості - додає пані Світлана.

Світлана Макарець, доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін ПДАА
«Справа в тому, що досить довго, нашу історію писали не ми. Її писали за нас. Особливо це стосується радянського періоду. Коли зачасту, деякі події, які були вигідні режиму - вони подавалися часто, і так як вони, треба. Значні події, на які сьогодні ми більше звертаємо уваги - вони у більшості випадків замовчувалися».

На науковій конференції йшлося і про «Роль громадських організацій у забезпеченні успішної реалізації реформ і досягнення світових стандартів життя в Україні». Проведення аналітичних досліджень, освітніх послуг для дорослих та проведення свят - все це робота громадських організацій, а не ланки бізнесу - запевняє голова Полтавської філії Суспільної служби України - Ганна Кіященко. Запрошує на унікальну, в своєму роді, дискусійну подію.

Ганна Кіященко, голова Полтавської Суспільної служби України
«Ми, ряд громадських організацій, 14 вересня цього року, в парку «Перемога» проводимо «Фестиваль думок».

«Оці дискусії, по перше, проводяться на відкритому повітрі. Кожен може туди прийти, кожен можу долучитись. Ми запрошуємо двох основних спікерів, які мають протилежну думку - вони між собою дискутують, а учасники також можуть підключатися і ставити свої запитання чи виловлювати свої протилежні думки».

Окрім, окреслених проблем, на науковому засіданні обговорили «Аграрний сектор економіки України на шляху реформ», «Реформування системи територіальної організації влади як чинник подальшого успішного розвитку України» тощо.