Розгляд кримінальної справи про арешт майна та рахунків колишнього заводу «Знамя»

У Полтавському октябрському районному суді розглядали кримінальну справу про арешт майна та рахунків колишнього заводу «Знамя». Справа розглядається вдруге. Суд уже ухвалив арештувати майно і заборонив користуватися та продавати його у зв`язку з порушеною кримінальною справою слідчим управлінням поліції Полтавщини. Річ у тім, що завод вважався банкрутом. Його продали на аукціоні. Кримінальну справу порушили, через можливу змову про зниження ціни між продавцем та покупцем. Представники заводу оскаржили рішення про арешт майна в апеляційному суді. Ухвалу скасували і відправили на доопрацювання. Тепер справу розглянули повторно.

Денис Бондарець, адвокат ДП «ВО Знамя»
«Арешт накладається у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження, досудове слідство проводить слідче управління Національної поліції в області. Позиція органів слідства, що реалізація майна підприємства, яке ліквідовується, відбулась незаконно.»

Заборгованість заводу «Знамя» із заробітної плати - близько 10 млн.грн. Зараз підприємство готове виплатили борг. Проте, арешт майна та рахунків - говорять його представники, цьому заважає.

Анастасія Бабенко, начальник юридичного відділу ДП «ВО Знамя»
«Після зняття арештів буде продовжена ліквідаційна процедура та відповідно до закону про відновлення платоспроможності та визнання його банкрутом у першу чергу буде погашена заборгованість заробітної плати. У нас є грошові кошти на рахунку, всі можливості для цього, стало перепоною накладення арешту».

Колишні працівники заводу проти арешту майна. Вони не отримували заробітну плату 12 років.

Олександр Точилов, голова профспілкового комітету ДП «ВО Знамя»
«28 людей уже померло, не дочекавшись виплати своєї заробленої плати. Кошти не виплачувались з 2010 року.» 

Ігор Кузнєцов пропрацював на заводі протягом 54-х років. Звільнився через відсутність зарплати.

Ігор Кузнецов, колишній працівник ДП «ВО Знамя»
«Звільнився у 2015 році. Досі не отримали заборгованість по зарплаті, яка з 15 року. хочемо ясно її отримати. При житті, бо ми уже хитаємося. Але, ми нічого не можемо добитись.»

У зв’язку зі значним обсягом інформації суд оголосив перерву до 28 серпня.