ПОЛТАВСЬКИЙ КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС ПЛАНУЮТЬ ВІДРЕМОНТУВАТИ ДО 2022 РОКУ

Сьогодні, 22 серпня, відбувся огляд будівлі кадетського корпусу за участі голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка. Нагадаємо, Полтавський Петровський кадетський корпус передали у державну власність 5 серпня . Рішенням Кабміну будівля перейшла на баланс Державної судової адміністрації України. Саме вона готова державним коштом реставрувати кадетський корпус, аби розмістити не менше три міських суди та - районні у місті.Зеновій Холоднюк розповів: розміри робіт не злякали та припустив, що коштів, які планували виділити може не вистачити.

Зеновій Холоднюк, голова Державної судової адміністрації України
Я сподівався, що це буде десь біля 200 мільйонів, але бачу , що цим ми не обійдемось , я думаю, що це буде мінімум 300 мільйонів гривень , вкласти кошти державного бюджету для того, щоб відновити цю історичну будівлю .

Голова державної судової адміністрації України розповів: вже сформований акт приймання-передачі архітектурної пам'ятки. Після цього приміщення обстежить експертна комісія , надалі розроблятимуть проект реставрації.


Зеновій Холоднюк, голова Державної судової адміністрації України
Далі ми створюємо експертну комісію , ми обстежуємо це приміщення після того, як будуть висновки обстеження ми створюємо групу проектантів , робимо проект реконструкції приміщення чи реставрації , вони нам показують і всім покажуть -це буде публічно все відбуватись. Після того буде проведена державно -будівельна експертиза і ми будемо оголошувати тендер на реальну реконструкцію цього приміщення.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький говорить: повністю підтримують дану ініціативу.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради
Швидко, ефективно із залученням кадрового ресурсу , підприємств «Теплоенерго», «Водоканал» і в принципі ми готові підтримати тому що Кадетський для Полтави той імпульс свідчитиме , що місто розвивається і це спільне зусилля, а не ідеологія якоїсь одної людини , мені здається на цьому потрібно робити акцент .

Депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов зауважує: команда Андрія Матковського активно працювала над даним питанням, шукали різноманітні вирішення проблеми, запрошували німецьких експертів з приводу стану будівлі та активно підтримували всі проекти рішень ради, які стосувалися кадетського корпусу .

Олександр Глазов, депутат Полтавської міської ради
Просили інші фракції підтримувати проект рішення стосовно предачі а баланс судової адміністрації, так як є це надасть не тільки реконструкції , а й повернути будівлі , які раніше були дитячими садочками , а зараз є судовими адміністраціями і переформувати їх в дитячі садочки для наших полтавців.

Голова державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк спрогнозував: будівлю здадуть в експлуатацію під кінець 2022 року.