У краєзнавчому музеї пройшли дев`яті читання, присвячені нашому земляку Симону Петлюрі

Краєзнавчому музею випала честь провести петлюрівські читання. Перші - відбулись ще у далекому 1992 році. Мета такого заходу - розказати полтавцям і всій Україні про відому історичну постать, адже Симон Петлюра свято вірив у перемогу держави. Зокрема презентували книгу - «Полтавська Петлюріана». Це вже восьмий збірник і дев`яті читання - зазначає засновник тематичних читань та лідер товариства «Просвіта» - Микола Кульчинський.


Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
«Зараз, разом із Краєзнавчим музеєм, ми провели Петлюрівські читання товариства «Просвіта». Дякуючи підтримці управління культури, пані Валентини Вождаєнко, підтримці директору музею за безпосередню його праці над збірником Олександру Супруненку і Тарасу Пустовіту. То у мене вийшов цей збірник».

Окрім презентації книги, на святі виступили учасники петлюрівського дійства, які привітали всіх присутніх із 28-річницею незалежності України і наголосили - Симон Петлюра - це образ нескореного українця, який всіма своїми силами допомагав із становленням нашої суверенної держави.

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
«Він писав - «У день державності згадайте тих наших лицарів, які полягли за волю України, з великою любов`ю до України і, нічого більшого, не бажаючи їй окрім добра». Ці слова в наш момент сьогодні перегукуються і треба згадувати в цей день незалежності наших лицарів, наших воїнів на Східному фронті».

Особливо пан Микола клопочеться за ділянку під встановлення пам`ятника Симону Петлюрі у місті. Переконаний - є ще чимало нерозкритих таємниць у долі Симона Васильовича, які варто досліджувати і публікувати на широкий загал, а тому такий захід - ще один шанс популяризації нашого земляка.