Виставка сучасного мистецтва "Власний мотив" відкрилась у галереї мистецтв

Виставка «Власний мотив» відкрилась у галереї мистецтв. Тут картини, скульптури. Знані у різних країнах художники створювали роботи в межах резиденції у селі Великий Перевіз на Полтавщині.

Тамара Бабак, куратора мистецької резиденції «Великий Перевіз»
 «Ми робимо такі виставки, як оце зараз у Полтаві у різних містах. Ми підтримуємо українських художників. Резиденція заснована 2010 року.» 
«Всі фільми про Україну знімали у нашому селі. Це така кучерява Україна, але неймовірно красива. Всі дуже радо приїздять, тому що там є умови для гарної праці.»

Всього на виставці представлені роботи 5-та авторів. Кожен з них зобразив природу із різного кута огляду. Одна з експозицій Лади Наконечної - «Перспективне скорочення». За основу взятий пейзаж. На перший погляд це виглядає як стрілки на ряді полотен. Проте, дивитись потрібно глибше.

Лада Наконечна, художниця
 «Я взяла роботу Бурачика 37-го року, яка має назву «Дорога до колгоспу». Я її переводжу у чорно-білий колір, бо це живопис, для того, щоб звести їх до документального характеру, щоб подивитись що саме зображено на цій роботі. Бо ми звикли сприймати пейзажі більш емоційно, це живопис кольори.»

Микита Кадан представив скульптуру «Моя земля» та картину «Різанина». Остання виконана вугіллям на фотографії зораної ріллі, присипаної снігом.

Микита Кадан, художник
 «Вони всі про краєвиди. І про так звану укоріненість націоналізму у ландшафті.» 
 «У кожного націоналізму є темна сторона. Для того, щоб зробити землю своєю, треба класти у неї чужі тіла.» 

Виставку «Власний мотив» можна переглянути до 15 вересня. Вона супроводжується відео та аудіо елементами, які створюють атмосферу та доповнюють картини.