У Полтаві вручили премії обласної ради імені Феодосія Рогового

У Полтаві вручили премії обласної ради імені Феодосія Рогового. Це український письменник, родом з Полтавщини. 27 липня йому мало б виповнитись 94 роки.

Віра Мелешко, секретар журі премії імені Ф. Рогового
 «Премія імені нашого земляка, письменника Феодосія Кириловича Рогового вручається сьогодні вдруге. Вона вручається в день народження письменника.» 
 «2 номінації. Перша «Сучасна проза». Я наголошую, - сучасна проза, і друга номінація «Громадська робота».» 

У номінації «Сучасна проза» перемогла Тетяна Луньова. Відома під псевдонімом Горицвіт.
Нагороджена за книгу «Те, що не можна написати аквареллю».

Тетяна Луньова, письменниця
 «Це збірка есе. Видана була минулого року у Києві. Це есе присвячені різним аспектам життя, у них аналізується і такі повсякдення, здавалося б, речі. Наприклад, календар, його роль у сучасному житті, або ж ті кошенята, всі ми любимо котиків. І більш серйозні речі, ряд сучасних фільмів, ряд реміксів.»

У номінації «Громадська діяльність» премію розділили. Ганну Антипович (Дениско), заслужену журналістку України відзначили за книгу «Про що гомонить Соборний майдан».

Ганна Антипович, заслужена журналістка України
 «У 90-му році мені пощастило поспілкуватися з Феодосієм Кириловичем.»
 «Назва цього інтерв’ю надрукована у 90-му році влітку у комсомольцю Полтавщини, дала і назву всьому розділу «Ті, що не зрадили свою безсмертну душу.» 

Інший лауреат премії «Громадський діяч» Едуард Крутько. Відзначений за внесок у збереження історії рідного краю, активну популяризацію краєзнавчої роботи серед молоді та успішну реалізацію суспільно значущих ініціатив на місцевому рівні.

Едуард Крутько, громадський діяч
 «Я засновник етнографічного музею на Хорольщині. Також проводжу етнофестиваль уже втретє «Під дідовими липами». Ще низку різних мистецьких заходів, патріотичних у себе у рідному селі. Це більше спрямовано на музейну діяльність, збереження, популяризацію традиційної української культури.» 

Розмір премії імені Рогового - 5 тисяч гривень для кожної номінації.