28 серпня відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня, православна церква відзначає одне із 12 найважливіших після Великодня, свят - Успіння Пресвятої Богородиці. У народі його називають ще Першою Пречистою. Йому завжди передує двотижневий Успенський піст.
Отець Василь Фазан розповідає - основна суть свята вшанування Богородиці, пресвятої Діви Марії, які закінчила своє життя і безболісно перейшла до життя вічного


Василій Фазан, священик
«Апостоли зібралися до місця, в Єрусалимі, для того, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею. І саме успіння дає можливість нам з вами зрозуміти, що суть, сенс і ціль нашого життя - це знаходження мира з Богом».

По традиції кожна віруюча людина в цей день може взяти участь в таїнстві сповіді і причастя, молитися і намагатися творити милосердні справи - додає пан отець.

Василій Фазан, священик
«Якщо є можливість - знайти час відвідати людей, які є в лікарні, відвідати дітей сиріт. Допомогти тим людям, які справді потребують нашої допомоги. Тому, що поки ми живемо в цьому світі і будемо любити ближнього, до того часу ми зможемо називати себе християнами справжніми».

Віруючі полтавці переконані - Божа Матір - це образ наслідування.


«Ми її дуже шануємо, тому, що вона для кожного нас - Мати. І, дійсно, мати, тому в цій Мати не було ніякої злоби, ніякого гріха не було. Це була, справді, свята людина. Вона достойна була виносити і родити Ісуса Христа».


«Ее успение, как праздник, святой, важный. Я вспоминаю в этот день и мою маму, и родных. Я этот день буду отмечать, конечно, на службе».


«Тот путь, который она прошла на земле - это пример для женщин, прежде всего. О том, как можно, будучи на земле обрести то смирение, ту кротость, которые у нее были. То есть, то чего мне не хватает в жизни».

А 29 серпня віряни відзначатимуть Третій (Горіховий) Спас.