«Воскобійники» презентували сучасний тваринницький комплекс

27 серпня в Сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Воскобійники» відбулося урочисте відкриття унікальної, першої в Україні Доїльної зали типу «Карусель» GEA DairyRotor T8900, яку може обслуговувати лише одна доярка. У світі подібних комплексів лише 10. В цьому підприємстві вже 5 років працює інший доїльний зал типу Паралель «Глобал 90і», також виробництва GEA Farm (Німеччина). Цей зал став найбільшим в Україні, одночасно доїтися в ньому можуть 60 корів.
На сьогоднішній день СТОВ « Воскобійники» є лідером по виробництву молока в районі та області.
Знаходяться доїльні зали у новозбудованих тваринницьких комплексах у селах Воскобійники та Носи. Зали облаштовані за новими сучасними технологіями: автоматизоване обладнання, механічна подача та стік води. Самі приміщення зсередини обкладені облицювальною плиткою, що забезпечує високі санітарні умови.
За добу в середньому надій від однієї корови складає 25 літрів молока “екстра” та вищого ґатунку. З доїльного залу молоко без будь-якого контакту з навколишнім середовищем по трубопроводу поступає в холодильник, де охолоджується до 4 градусів Цельсія. Це той температурний режим, який забезпечує зберігання молока високої якості. А вже звідти спеціальним молоковозом молоко доставляється на молокозаводи.
Генеральний директор товариства «Воскобійники» - Валерій Ілліч поділився - якість молока залежить від багатьох факторів, в тому числі не останньою чергою й від доїльного обладнання.

Валерій Капленко генеральний директор СТОВ «Воскобійники», депутат Полтавської ОР
LIVE
«Одне місце, скотомісце 100 тисяч. На все про все це стоє 80 міліонів. Це все наші зароблені кошти господарства. Ну я, надіюсь, шо програма уряду 30% відшкодування спрацює. Шо не курям дадуть все, а трошки нам на корову. І ми отримаємо дотацію 30% - це нам дасть змогу будувати ще одну другу лінію. Яку ви бачите, он стоїть ще один сарай, а там будемо ставити таку так звану залізяку.»

Основна діяльність товариства полягає у виробництві високоякісного молока, вирощуванні та реалізації зернових і олійних культур. У середньому за добу Сільськогосподарське товариство «Воскобійники» надоює 50 тон молока. Таких показників досягнуто завдяки тому, що галузі тваринництва в товаристві приділяється виняткова увага - зазначив пан Валерій Капленко.

Валерій Капленко генеральний директор СТОВ «Воскобійники» 

«У нас в хазяйстві 6 тисяч худоби, чотири молочних ферми, два комплекси доїльних буде , одна 500 друга 200. Є ферма биків, де ми виращуєм биків 800 голів. Є малі телята отдєльно і плен телиці.»

«40-35 - це нормальна рентабельність, яка дає можливість забезпечити 600 працюючих, 180 діток, розвітіє села і так дальше і дальше».

Інвестуючі кошти у виробничі об’єкти, в господарстві одночасно дбають і про належний розвиток населених пунктів. В с. Воскобійники збудовано школу, фельдшерсько-акушерський пункт, спортивний майданчик з твердим покриттям, Свято-Іллінську православну церкву. Ведеться будівництво інших об’єктів соціального та виробничого призначення. У цьому році школярі села підуть до школи з новим сучасним ремонтом. А в кабінеті інформатики на них ще чекають і новенькі комп’ютера придбані товариством «Воскобійники». Директор департаменту освіти і науки полтавської ОДА Олена Харченко наголосила - у школі села Воскобійники є усі шанси стати ліцеєм, або гімназією.

Олена Харченко директор департаменту освіти і науки полтавської ОДА
«Дуже приємно, що саме школа у Воскобійниках уже повністю готова до нового навчального року. Це приклад співпраці керівництва школи, батьківської громадськості, депутатського корпусу, влади місцевої і обласної. Школа модернізована, вона приваблива зовні, діти прийдуть сюди першого вересня і їм вже буде цікаво навчатися в тім, що школа зовні їх приваблює. Вона утеплена, термомодернізація виконана з елементами сучасного дизайну. Дуже гарно облаштовані кабінети, лабораторії»
Запорукою успіху, стабільності та розвитку товариства «Воскобійники» є любов до праці, землі та командна робота