На потреби нової української школи на Полтавщині витратили понад 44 млн. грн

На прес -конференції «Аналітика закупівель для нової української школи у Полтавській області", говорили про дослідження експертів, щодо забезпечення потреб нової української школи закладами освіти. Для вивчення аналітики обрали оприлюднену в електронній системі Prozoro інформацію за 2018-2019 роки. Протягом цього часу на оснащення навчальних закладів у містах Полтава, Кременчук та Миргород було виділено понад 44 млн. грн., із них 34 млн - на створення наукового середовища. Серед товарів для реалізації нової української школи придбали шкільні меблі, дошки, комп’ютерне обладнання та дидактичні матеріали.

Поліна Колганова консультант із закупівель та аналітики Інституту аналітики та адвокації 

«Українська нова школа вона має наповнюватися товарами відповідно до примірного переліку затвердженим міністерством освіти наказом номер 37. Там невичерпний перелік того, що має примірно бути в класах для дітей.»

Експерти поділилися - під час дослідження зіткнулися із декількома складнощами. Проблеми виникли через те, що в системі не відображається інформація про договори укладені на суму менше 50 тис. грн. А інформація, яка все ж таки оприлюднена не повна, адже замовники не зазначають у звітах номенклатуру товарів та ціни за одиниці.

Поліна Колганова консультант із закупівель та аналітики Інституту аналітики та адвокації

«Самі замовники вони не дуже відповідально ставляться до оприлюднення інформації, навіть ті закупівлі по яким оприлюднювалися дані, там по меблям наприклад, замовник не деталізував номенклатуру і з цього було складно зробити висновки, що ж таке він купив? Тобто предмет закупівля шкільну меблі. А шкільні меблі, це можуть бути і столи, і шафи, і парти.

Аналітики наголосили - позитивним моментом за останній рік є зростання конкуренції на торгах. змагальний момент допомагає замовнику економити та мати великий вибір тих чи інших товарів.