Як живеться мешканцям так званого замку Річарда по Пушкіна, 40 , де колись жив чаклун?

Полтава перенасичена безліччю легенд та містичних історій. Що говорити, коли більше десяти історій пов’язано тільки з однієї будівлею, за адресою Пушкіна 40, яку містяни називають полтавським замком Річарда. Будь-який турист, прогулюючись містом, обов’язково натрапить на цю історичну споруду та вислухає від місцевих різні моторошні оповідання.

Анатолій житель будинку 

«Замок Річарда, по моєму, називався цей будинок і тут жив якийсь, на четвертому поверсі, жив якийсь знаменитий монах. Це все шо я знаю за цей будинок»

«Він занедбаний владою. Там у подвалі ремонт нужно робити, ви ж бачите у якому він состоянії»

Павло полтавець 
«Ну які легенди, шо тут була якась польська поміщиця проживала, і шо цьому будинку більше… около двохсот років. Він помоєму один із найстаріших будинків у Полтаві»

«А там ну шо там було? Була комендатура німецька во врємя войни, жив там гестаповець, чи не гестаповець, а хтось з германського вермахту»

Одна із найпоширених пліток про цю будівлю, мов би в середині 19 століття тут був процвітаючий готель, у якому на декілька місяців зупинився дивний чоловік, який згодом помер через невідому причину і тепер донині над цією будівлею кружляє зграя чорних воронів. Наперекір усім спробам полтавських жителів поширювати захоплюючі легенди, краєзнавці їх спростовують, спираючись на природні процеси. Архітектор та краєзнавець Артур Ароян зазначає - те, що на парапетах і шпилях будівлі сидять ворони, це типовий випадок для осінньо-зимового періоду.

Артур Ароян полтавський архітектор та краєзнавець

«Будинок розташований за адресою Пушкіна 40, був збудований наприкінці 19 століття, як дохідний дім адвоката Перцовича. Що таке дохідний дім? Це будинок, де людина мешкає сама і здає решту квартир іншим людям. Він на той час вважався одним із найбільш комфортабельних будинків міста і був найвищим будинком, житловим будинком Полтави і був найвищим будинком Полтави. Там аж 4 поверхи, що для тодішньої Полтави просто унікальний випадок»

Жителі містичного будинку зазначають - при найближчому огляді будівля не видається страшною та загадковою. Вона привертає увагу лише надзвичайно гарною архітектурою та гірше - своєю занедбаністю.