У Полтаві цими вихідними відбувся масштабний біговий напівмарафон

1 вересня, а отже День знань та початок осені і не тільки . У центрі духовної столиці України традиційний біговий напівмарафон . Беруть участь не тільки спортсмени, а й любителі.

6000 тисяч бігунів від найменшого - 1 рік та до найстаршого -за шістдесят років. Не тільки містяни, а й з інших міст України та навіть з-за кордону. Сім дистанцій , з них найдовша - 21 кілометр. На напівмарафон приходять навіть родинами.

Наталія Петрова, учасниця напівмарафону" Ми спортивна сім я, завжди підтримую дітей , ми намагаємося брати участь у різних заходах спортивних.Це настрій для дитини, відпочинок, я вважаю, що кожна дитина має займатися спортом чим десь кататися на майданчику. "

Доньці Наталії лише 12 та вже обожнює біг.

Анастасія Петрова, учасниця напівмарафону "Для того, щоб підтримувати своє здоров’я і просто бігати.Біг - це життя , всі повинні бігати підтримувати себе "

Поки одні тільки-но стартують, інші вже добігають фінішу.

" Зустрічайте ще один фінішер."

21 кілометр 100 метрів за годину- такі результати неодноразового учасника багатьох бігових марафонів Олександра. Ділиться: бігти з найсильнішими марафонцями України - велика честь. Додає: найскладнішими були останні 5-6 кілометрів.

Олександр Маслак, учасник напівмарафону " Такий спортивний захід у Полтаві я бачу вперше. Адже він феєрія, драйв , емоцію просто зашкалюють, здається, вся Полтава живе сьогодні напівмарафоном.
- До цього напівмарафону я готувався майже два місяці , це був базовий період, підготовчий , перед змагальний і змагальний. "

Через перешкоди та до кінця добіг і Іван. Говорить: з бігом нерозлучний більше десяти років.

Іван Глива, учасник напівмарафону " Втомилися?-Ні . Скільки пробігли ? 21 . Як готувалися до цього? Хвороба помішала , захворів ангіною, два останніх дні була температура 38. Сьогодні з великим ризиком вийшов на старт, що маємо , то маємо. "

Не обійшлося й без казусів. Учасники напівмарафону "своєрідно" підтримали міських чинновників,акцентувавши увагу на призначені собі захмарні заробітні плати .  

Якщо п’ять років назад 500 учасників , то нині стартували більше шести тисяч учасників , з них тільки -2000 дітей . 21 кілометр подолали шістсот сміливців.

Інна Поперешнюк, керівник бігового проекту " Мы хотим, чтобы наша страна бегала , ведь бег -это самый доступный вид спорта и это делает нашу жизнь лучше и качественней. 600 участников сегодня с разных городов Украины преодолели эту дистанцию , а еще сегодня был Чемпионат Украины по полумарафону . профессиональных спортсменов боролись за звание чемпиона Украины. "

У Полтаві вперше на напівмарафоні присутній і український шоумен та телеведучий Олександр Педан. Говорить: атмосфера вражає, не всі міста можуть проводити марафони, особливо в центрі міста.

Олександр Педан, український шоумен, телеведучий "Дуже хочу, я хочу бігати марафон постійно щодня , але насправді це нереальноДля марафонів потрібно готуватися, потрібно мати режим , треба правильно харчуватися , бігати і так далі , у мене зараз наскільки активний графік , що я собі просто не можу дозволити це задоволення.  Взагалі атмосфера марафонів вона неймовірна і Полтава не відстає, можливо, навіть попереду тому що я бачив і фудкорти , є що перекусити , ябачу прям фестиваль. "

Виснажені та щасливі і одразу до нагородження. Перше місце в категорії молодь отримує пані Ольга з Вінниці.

Ольга Мельничук, учасниця напівмарафону м. Вінниця " Це мій особистий результат- година двадцять п’ять і я заохочую всіх фанатиків бігу . так шикарно нас зустріли . дуже приємно. Емоції змішані . водночас важко , важко фізично , але й круто , що недарма ці кілометри були пробігані."

Такі полумарафони відбуваються в дев’яти містах України. Наступного року кількість міст хочуть додати.