На сайті Верховної Ради України з’явилася петиція про зменшення пенсійного віку
На пенсію жінкам у 55 років? На сайті Верховної Ради України з’явилася петиція про зменшення пенсійного віку. Її ініціатор - Ірина Шумейко. Жінка аргументує це так:
- Від імені сотень тисяч українських жінок, які
працювали все своє свідоме життя і мріяли про пенсію в 55 років, прошу вас
переглянути збільшення пенсійного віку для жінок в Україні.
Полтавки ж говорять: з теперішнім темпом життя та турботами однозначно пенсійний вік
потрібно зменшувати:
- Жінка вона і так тягне все на собі ціле життя: дітей, сім'ю і плюс робота.А також додають: аби рівень життя був кращим, то на пенсію можна вийти і в 60 років:
- Женщин в наше время в 55 лет уже на работу никто не берет, найти приличную работу уже невозможно. Лучше мы на пенсии посидим и внуков понянчим, ведь у всех дети внуки маленькие.
Полтавка Марія Петрівна вже на пенсії. Їй пощастило - вийшла на неї у 55 років. З теперішнім пенсійним віком взагалі не згодна.
- Жінки скільки працюють за життя і дітей нянчать, і народжують, і працюють. На що ж їм продовжувати пенсійний вік?! Я вважаю, що жінкам складно, краще повернути вихід на пенсію у 55 років. Їм і так вистачає за своє життя, - зауважує Марія Кабарь.
«За» вихід на пенсію у 55 років і пані Дар’я. Говорить: чим далі, тим складніше. Заробітні плати та рівень життя в країні низькі, тому пенсійний вік потрібно зменшувати.
- У нас идет старение нации преждевременное, люди устают очень быстро от такого темпа жизни, потому пенсионный возраст 55 лет - я за.
Нині жінки, які народилися у 1960 році до 30 вересня включно, йдуть на пенсію у
59 років - пояснюють в управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській
області.
- Уже
з першого жовтня вік виходу на пенсію збільшується ще на півроку. Тобто, жінки,
які народилися в 1961 році після 1 жовтня будуть виходити на пенсію починаючи з
квітня 2020 року. Пізніше, ще через пів року, пенсійний вік для жінок буде сягати
60 років, - зазначив Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
Володимир Носенко зауважує: збільшення пенсійного віку обумовлено кількома факторами.
- Україна, в порівнянні з іншими державами, мала найменший пенсійний вік. По-друге, жінки, у порівнянні з чоловіками, мали низький рівень забезпечення, оскільки, для них на 5 років був менший пенсійний вік і, відповідно, вони виробляли менше стажу.
При встановленні нового
пенсійного віку для жінок, ще у 2011 році був передбачений так званий компенсатор. Тобто, у зв’язку з тим , що збільшується поетапно пенсійний вік, кожні
наступні пів року жінкам додатково встановлюється надбавка пенсії. Тож, чи
виходити у 55 років, чи пізніше і отримувати надбавки - вирішувати українкам. Нині ж, загальна кількість підписантів петиції - 595 . Залишилось днів до закінчення
збору - 22.