На сайті Верховної Ради України з’явилася петиція про зменшення пенсійного віку

На пенсію жінкам у 55 років? На сайті Верховної Ради України з’явилася петиція про зменшення пенсійного віку. Її ініціатор - Ірина Шумейко. Жінка аргументує це так:

- Від імені сотень тисяч українських жінок, які працювали все своє свідоме життя і мріяли про пенсію в 55 років, прошу вас переглянути збільшення пенсійного віку для жінок в Україні. 
Полтавки ж говорять: з теперішнім темпом життя та турботами однозначно пенсійний вік потрібно зменшувати:

- Жінка вона і так тягне все на собі ціле життя: дітей, сім'ю і плюс робота.А також додають: аби рівень життя був кращим, то на пенсію можна вийти і в 60 років: 

- Женщин в наше время в 55 лет уже на работу никто не берет, найти приличную работу уже невозможно. Лучше мы на пенсии посидим и внуков понянчим, ведь у всех дети внуки маленькие.

Полтавка Марія Петрівна вже на пенсії. Їй пощастило - вийшла на неї у 55 років. З теперішнім пенсійним віком взагалі не згодна.

- Жінки скільки працюють за життя і дітей нянчать, і народжують, і працюють. На що ж їм продовжувати пенсійний вік?! Я вважаю, що жінкам складно, краще повернути вихід на пенсію у 55 років. Їм і так вистачає за своє життя, - зауважує Марія Кабарь.

«За» вихід на пенсію у 55 років і пані Дар’я. Говорить: чим далі, тим складніше. Заробітні плати та рівень життя в країні низькі, тому пенсійний вік потрібно зменшувати.

- У нас идет старение нации преждевременное, люди устают очень быстро от такого темпа жизни, потому пенсионный возраст 55 лет - я за.

Нині жінки, які народилися у 1960 році до 30 вересня включно, йдуть на пенсію у 59 років - пояснюють в управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.
- Уже з першого жовтня вік виходу на пенсію збільшується ще на півроку. Тобто, жінки, які народилися в 1961 році після 1 жовтня будуть виходити на пенсію починаючи з квітня 2020 року. Пізніше, ще через пів року, пенсійний вік для жінок буде сягати 60 років, - зазначив Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області 

Володимир Носенко зауважує: збільшення пенсійного віку обумовлено кількома факторами.

- Україна, в порівнянні з іншими державами, мала найменший пенсійний вік. По-друге, жінки, у порівнянні з чоловіками, мали низький рівень забезпечення, оскільки, для них на 5 років був менший пенсійний вік і,  відповідно,  вони виробляли менше стажу.

При встановленні нового пенсійного віку для жінок, ще у 2011 році був передбачений так званий компенсатор. Тобто, у зв’язку з тим , що збільшується поетапно пенсійний вік, кожні наступні пів року жінкам додатково встановлюється надбавка пенсії. Тож, чи виходити у 55 років, чи пізніше і отримувати надбавки - вирішувати українкам. Нині ж, загальна кількість підписантів петиції - 595 . Залишилось днів до закінчення збору - 22.