Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект про скасування недоторканності народних депутатів

Верховна Рада України сьогодні  підтримала у другому читанні  законопроект про скасування недоторканності народних депутатів. Рішення зустріли тривалими оплесками.

Підтримали документ фракції "Слуги народу" ,"Європейська солідарність"  "батьківщина"  "за майбутнє" , "Голос", позафракційні депутати .За зняття недоторканності не голосувала фракція "Опозиційної платформи – За життя". 

Закон прибрав з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.Прокоментували  це рішення сьогодні  народний депутат двох попередніх скликань Сергій Каплін та новообраний нардеп Андрій Боблях.

Сергій Каплін , народний депутат України 7-8 скликань:

-  Я вважаю, що це рішення абсолютно правильне. На часі. Буде важко, буде багато нюансів, багато криків про пересліування опозиції. Якщо ти ідеш в політику, ти повинен знати - ти ідеш на фронт. І не треба боятися куль несправедливості. не треба боятися загубити свою долю, життя. переслідувань. Якщо ти правий - ти врешті решт потрібен , і тебе ніхто не зачіпне пальцем, бо за тее вийде тисячі людей.

Андрій Боблях, народний депутат України:

-   Шановні друзі, сьогодні сталася визначна подія. Сьогодні депутати проголосували за зняття депутатської недоторканності. Те, що пропонували і бажали 25 років – нарешті сталося. Це завдяки усім депутатам, які були присутні сьогодні у Верховній Раді. Я у захваті, емоції переповнюють. Нарешті ми починаємо творити правильну історію!