«Кореспондент» оприлюднив рейтинг міських голів: Олександр Шамота – третій…знизу

Журнал "Кореспондент" оприлюднив рейтинг міських голів найбільших міст України.ТОП 35. Оцінювали за двома критеріями - політика та економіка. У політичній складовій рейтингу наявність підтримки міською радою, конструктивні відносини з центральною виконавчою владою, наявність групи підтримки в парламенті, медійність тощо. В економічній складовій - суми доходів міського бюджету; трансфертів, розмір бюджету участі, доходи від податку на прибуток підприємств комунальної форми власності; доходи від податку на майно. Всі цифри з розрахунку на душу населення.

У лідерах мери Києва, Дніпра та Харкова. І хоча по сукупному Генадій Кернес на третій позиції - у нього найбільший рейтинг політичного впливу.

Полтавський очільник Олександр Шамота у сукупному рейтингу серед мерів обласного значення третій... знизу. І у нього найнижчий політичний рейтинг серед усіх 35 досліджених міських голів.

Коментувати свою позицію у рейтингу Олександр Шамота відмовився:
- Я не бачив цього матеріалу , тому нічого не коментуватиму.

Олександр Шамота слабкий управлінець, тому й така позиція у рейтингу - переконаний голова ради Незалежного центру стратегічних досліджень Микола Лебедик. Недостатньо мати великий бюджет міста, важливо уміти ним розпоряджатися. Щодо політичної складової рейтингу то останнє місце фактично означає одне - Шамота слабкий політик.

- Значить він не відповідає тим критеріям сучасного політика, які в нас є,  - зазначає Микола Лебедик, голова ради Незалежного центру стратегічних досліджень. - Це перше пояснення. Це значить що рейтинг у нього дійсно низький, до10%. Те, що в нього немає стабільної політичної сили, яка могла б бути опорою, теж немає. Координація слаба, з іншими політичними силами також немає. Всі ці переформатування, зливання говорять про одне - він як політик слабий.

Микола Лебедик переконаний ,що полтавські виборці повинні ретельніше обирати собі керівників міста, які б не пасли задніх у загальнодержавних рейтингах.