У Полтаві відзначатимуть 75 років спільній стратегічній повітряній операції «Френтік»

А Ви б хотіли побачити події 1944 року? Це можливо буде вже 21 вересня. У Полтаві відзначатимуть 75 років спільній стратегічній повітряній операції «Френтік» . План заходів обговорили на робочій нараді в облдержадміністрації. Заступник голови облдержадміністрації Микола Білоконь розповів : покладуть квіти до пам’ятника зенітницям, до могил загиблих солдатів у селищі Рибці та до пам’ятного знака на честь воїнів, які брали участь в операції «Френтік». У програмі заходів - показ військової техніки та солдатська каша.

Микола Білокінь, заступник голови облдержадміністрації:
- Це туризм, ми показуємо для нашої молоді, що вони повинні знати історію і унікальні місця Полтави, операцію «Френтік». Ми плануємо показати дуже багато нової техніки ми привезли. Буде відтворено реконструкцію бойових дій, які відбувалися в ці роки .

Також відкриють пам’ятний знак, присвячений операції «Френтік». Відбуватиметься це на території паркової зони філії Національного військово-історичного музею України - Музею важкої бомбардувальної авіації .

Віктор Дейнега, завідувач філії Національного військово-історичного музею України:

- На території паркової зони буде відкрито пам’ятний знак, присвяченій 75-річниці даної операції. На даному пам’ятному знаку відображені усі аеродроми Полтава, Миргород, Пирятин. Кожен відвідувач зможе самостійно читати інформацію про те, що проходили у 1974 році. Запрошені делегації від США та деякі військові атеше країн Європи, також запрошені представники Міністерства оборони та Міністерства культури .


А в Полтавському міському будинку культури цього дня відбудеться святковий концерт за участі Національного президентського оркестру.