Чи готуватись полтавцям до транспортного колапсу?

Приватні перевізники знову вимагають підвищити тариф на проїзд. За словами представника асоціації перевізників Полтавщини Михайла Костова, - проїзд за 5 грн. економічно не вигідний. Всі підприємці подали розрахунки до міської влади. Наступного вівторка планують зібратись з головами фракцій і порушуватимуть питання про підвищення тарифу мінімум до 6 грн.

Михайло Костов, представник асоціації перевізників Полтавщини:

- Якщо тариф не підвищать найближчим часом, то підприємці у місті Полтава, перевізники стануть через те, що не буде можливості кому працювати і за що ремонтувати цей транспорт. Той фактор, що наша влада не підіймає тариф, вона тільки погіршує стан обслуговування у населення.

У свою чергу, заступник міського голови Олексій Чепурко на засіданні міськвиконкому анонсував масові перевірки перевізників. На його думку, не всі підприємці дотримуються умов Меморандуму про взаєморозуміння між громадською організацією «Асоціація перевізників Полтавщини» та депутатськими фракціями. Документ підписали у травні цьогоріч.

Олексій Чепурко, заступник міського голови

- Що взагалі у маршрутці відбувається, які там сидіння, які поли, яка взагалі ця маршрутка. Давайте за тиждень, півтора проженемо через себе всі маршрути, перевізників. Знаю, що вони найближчим часом до нас знову збираються з пропозиціями про різного роду перегляди вартості проїзду. Є перевізники, які не виконують ті вимоги, які умови ми з головами фракцій підписували у тому меморандумі.

На думку колишнього народного депутата України Сергія Капліна, ситуація з підвищенням тарифу - змова між чиновниками та підприємцями. Це стосується і транспортного колапсу, який стався у травні. Тоді перевізники кілька днів страйкували - не виходили на маршрути.

Сергій Каплін, колишній народний депутат України

- Насправді, саме Удовіченко, Чепурко, Шамота і інші члени коаліції організували цей фіктивний колапс. І зараз знайте,  що це фальшування, афера і комедія, яку ламають Шамота, Удовіченко і Чепурко разом з перевізниками вдаючи конфлікт між собою, щоб потім вийти на якусь компромісну 6-7 грн. Це означає, що вони намагаються отримати надприбутки і це означає, що вони діляться цими баришами, корупційними прибутками.

Сергій Каплін додає, - міські чиновники повинні звернутись до прокуратури та служби безпеки України, антимонопольного комітету Нацполіції та Держпраці. Всі ці перевіряючі органи мають поставити перевізників на місце.