У Полтаві відбулись краєзнавчі читання, присвячені 250-ій річниці від дня народження Івана Котляревського

У Полтаві 2 дні тривали краєзнавчі читання «Будеш, батьку, панувати». Подію присвятили 250-тій річниці від дня народження Івана Котляревського. Вона відбулась у обласній бібліотеці, яка носить його ім`я.

Надія Влизько, заступниця директора бібліотеки імені Котляревського:
- Мета цих читань - зібрати людей небайдужих, науковців, бібліотечних працівників, громадськість, тих, хто пошановують пам`ять і творчість Івана Петровича.

Краєзнавчі читання організував Департамент культури і туризму облдержадміністрації. Всього тут близько 40 учасників. Це науковці та бібліотекарі. Презентують свої дослідження.

Євгенія Стороха, учасниця читань:
- Я взяла собі темою родовід Івана Петровича Котляревського. Родовід класика української літератури, людина, котра собою уособлює поворотний момент. Мені здається, це буде цікаво. Виявилось, Дарія Максимівна Жуковська - бабуся Котляревського. Уляна Федоренко - прабабуся. Феодора без прізвища прапрабабуся.

Завітали до нашого міста і гості з Одещини. Директорка Ізмаїльської бібліотеки розповідала про Котляревського в українському Придунав`ї.

Галина Дойкова, директорка Ізмаїльської міської бібліотеки імені Котляревського:
- У мене виникло питання - чому на окраїні Одеської області, а також бібліотека носить саме ім`я Івана Петровича Котляревського. Він, як поет, воїн, був учасником російсько-турецької війни, як дипломат, виявив себе. Багато матеріалу про Придунайський край, про Бессарабію.

У рамках краєзнавчих читань у Полтаві проведуть ряд екскурсій. Нагадаємо, 9 вересня Полтава відзначатиме 250-ту річницю від дня народження Івана Котляревського.